"Квітуча Україна" – в обласному центрі культури та мистецтва

В обласному центрі культури та мистецтва відкрита виставка “Квітуча Україна”. Харків’яни та гості міста можуть побачити роботи з художнього розпису маріупольської художниці Ірини Малої. Виставка організована спільно з Харківським обласним клубом колекціонерів.

 

У виставковій залі представлено понад 60 робіт майстрині. Серед них: сюжетний розпис в українському стилі на тарелях, квіти, орнаменти на блюдах, живопис. Інтерес до малювання у Ірини з’явився ще в ранньому дитинстві, а особоливе місце в її творчості завжди займали квіти.

Ірина Малая, художниця

“Цветущая Украина” потому что в основном мои все работы, большая их часть это цветы. Я очень люблю цветы любые от полевых до роз.

Ірина Малая належить до числа самобутніх талановитих художників, які дбайливо зберігають і розвивають традиції майстрів розпису по дереву Палеха, Жостова, Хохломи та інших. В її роботах, виконаних на фанері, картоні або папері, переважають абстракція і символізм. В арсеналі майстрині є ексклюзивні роботи, які не мають аналогів у техніці змішування фарб. Одним мазком вдається нанести до 20 відтінків кольору.

И даже так и пошел один мазок.

В своїх роботах висловлюю власний настрій, каже Ірина Малая.

Ірина Малая, художниця

Хорошее настроение конечно получается от зеленых листочков, клубничка, ягодки, цветочки, все такое летнее. Немножко такое холодное настроение, цветы голубые, фиолетовые, сиреневые тона, осенние. Но больше, конечно, по-моему ощущению, по-моему духовному состоянию.

Розпис Ірини Малої – це поетично багаті за пластикою форми, сповнені гармонійністю ритму і звучністю фарб.

Станіслав Решетіло, куратор виставки

Для меня эта выставка прежде всего открытие творческой интересной личности художника. В ее работах есть находки, которые не имеют аналогов в творчестве других художников, технические находки. Здесь гармония цвета и гармония форм. Все имеет место, достойно внимания и того чтобы люди это видели.

Харків’яни зможуть побачити унікальні роботи маріупольської художниці протягом місяця.

 

Світлана Слободян