Крок до реформ

Міжнародна наукова-практична конференція “Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід” у Вінниці. На конференцію з”їхались представники Адміністрації Президента, Верховної Ради, голови облрад, делегації з Польщі, Румунії, Франції, Великобританії.

 

Досвід Європейських держав для добробуту України. У Вінниці на міжнародній конференції обговорювали шляхи реформування місцевої влади. Для економічного розвитку країни необхідні децентралізація влади та ефективне місцеве самоврядування, переконані учасники конференції. Освіта, житлово-комунальні послуги, розподіл землі – цими питаннями, на думку спікера Володимира Литвина, мають опікуватись владники на місцях.

Володимир Литвин, Голова Верховної Ради України

Треба говорити, що ринок землі реально існує. Яким він має бути?Для цього потрібна інвентаризація. А це вже прямий обов’язок органів місцевої влади.

Необхідність реформ визнають і в адміністрації президента. Однією зі складових ефективних змін називають громадський контроль за діяльністю органів влади.

Марина Ставнійчук, радник Президента України

Сьогодні мова йде про зміну філософії реформ, про потребу системного підходу. Як наслідок – напрацювання нового алгоритму відносин між органами регіональної і центральної влади та регіонів між собою.

Більші повноваження та краще фінансування. Саме це потрібно органам місцевої влади, вважають учасники конференції. Українців також треба краще інформувати про перспективи та зиск від реформування, переконаний Президент асоціації місцевих та регіональних влад Сергій Чернов.

Сергій Чернов, президент Всеукраїнської асоціації місцевих та регіональних влад

Именно власть представительская ближе всего к людям, именно её необходимо реформировать, чтоб эта власть вместе с исполнительной оказывала услуги населению на том уровне, который должен быть.

Поєднати європейський та національний досвід. В обговоренні взяли участь делегації з Польщі, Румунії, Франції, Великобританії. Рецепт успіху від поляків – передати на місця якнайбільше повноважень, особливо фінансових.

Єжи Стемпень, директор Інституту громадського сектору та суспільної політики (Польща)

З нашого досвіду, якщо якесь завдання реалізується з боку уряду, воно ефективне лише на 20 відсотків. Тобто місцеве самоврядування значно ефективніше.

За результатами конференції її учасники ухвалили резолюцію. ЇЇ відправили Президенту України.

 

Анастасія Горєлкіна