Кримчани, які переїхали на материкову Україну, нарікають на численні порушення закону з боку окупантів (відео)

В Україні зараз налічується більше 20-ти тис. людей, які були змушені через анексію Криму переїхати на материкову Україну. І для того, аби виявляти порушення прав людей, яі були вимушені покинути власні домівки, у містах, де таких переселенців найбільше, прокуратура Криму, що нині територіально знаходиться в Києві, проводить виїзні прийоми. З якими проблемами звертаються кримчани – розкаже Кристина Загребельна.

прокуратура арк

Юрій Рябиков безпосередній свідок анексії Криму. Розповідає, одного ранку їхав з дружиною на роботу у Сімферополь і побачив колону танків.

Юрій Рябиков – переселенець з АР Крим

Колонна танков стояла на выезде на Евпаторскую трассу. Были люди в масках, мы остановились – мол, россияне? Они – да, типа. Мы поехали, забрали детей со школы и дня 3 ждали чем это все закончится

Забрати сім’ю та переїхати на материкову Україну Юрій вирішив після того, як у Криму почались санкції, перестали працювати банки та платіжні системи, а окупаційна влада змушувала замість українських ФОПів відкривати російські. Для айтішніка Юрія це було катастрофою. Та розблокувати свої рахунки у ПриватБанку він не зміг і в Україні. Виявилось, що до власних чесно зароблених грошей Юрій доступу не має, а от кредит у цьому ж банку виплачувати повинен.

Юрій Рябиков – переселенець з АР Крим

Когда он все заблокировал, и я переехал на материк, у меня была справка беженца – я готов был работать дальше,. Они сказали – у нас нет распоряжения – по Луганску и Донецку есть, а по крымчанам нет. Мы можем открыть счет – вы с ним можете работать, но кредит будет погашаться с этого счета сразу

Юрій відмовився і відкрив рахунок в іншому банку, проте кредит у Приватбанку – і досі на ньому, більше того – там “крапають” відсотки. З цим та іншими питаннями, які стосуються його сім’ї, переселенець прийшов до прокурора Автономної Республіки Крим, який провів у Харкові виїзний прийом.

Юрій Рябиков – переселенець з АР Крим

Один из этих вопросов я спрашивал у прокурора. Де-факто, я не отказываюсь от кредитных обязательств. Мои деньги разблокируйте, я выплачу все кредиты. Он дал просвет в том плане, что можно двигаться и пытаться что-то сделать – собрать инфомациюб о кл-ве людей, которые так работают

Наразі в Україні зареєстровано більше 20-ти тис. вимушених переселенців з Криму. І для того, аби виявляти порушення їхніх прав прокуратура Криму проводить виїзні прийоми у містах, де таких переселенців найбільше. Також фіксуються порушення прав кримчан з нинішньою окупаційною владою на півострові. За словами прокурора Автономної Республіки Крим, переселенці звертаються до них з різними питаннями і проблемами.

Гюндуз Мамедов – прокурор Автономної Республіки Крим
Это связано с имущественным характером, связано с нарушением прав, это когда окупационная власть создает немыслимые условия – когда человек вынужден менять гражданство, чтоб не терять какие-то социальные льготы. Цель в том, чтобы люди знали о существовании прокуратурі АРК, о защите интересов граждан, о том, что мы существуем

Нині через анексію півострова прокуратура Криму постійно працює у Києві. В столиці або містах, за місцем теперішнього проживання на виїзних прийомах прокурора , кримчани можуть надавати докази порушення їхніх прав, або ж незаконних дій окупаційної влади.

Гюндуз Мамедов – прокурор Автономної Республіки Крим

Приоритетное направление – преступления против основ национальной безопасности, и 2е – єто военные преступления. И за указанными фактами за последнее время уже окончено 44 уголовных производства.

Окрім Харкова, виїзний прийом прокурора для переселенців з Криму пройшов у Дніпрі. Попереду заплановані зустрічі із кримчанами, які нині проживають у Миколаївській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

Кристина Загребельна