Копія посмертної маски Наполеона – унікальні експонати виставки "Україна у війні 1812 року"

Україна у війні 1812 року. Таку назву має унікальна виставка, розміщена на території Києво-Печерської лаври. Вона присвячена 200-літтю війни двох імперій – російської та французької.


Під звуки барабанів у Києво-Печерській лаврі очікують українських урядовців, російську та французьку делегації. Вони мають відкрити виставку, присвячену Бородинській битві 1812 року. Цю ключова сутичку у війні між Францією та Росією в історії вважають  найкровопролитнішим боєм серед одноденних битв.
Микола Азаров – прем’єр-міністр України

можна вспомнить Бородино и Отественную войну 12 года и наконец – нельзя забыть ВОВ  41-45 годов, которя принесла победу нашим народам, нашему народу и позволила уже более 65 лет жить в мире, а нам строить независимое государство.

За вітринами та на стінах експозиції – унікальні речі. Тогочасна холодна зброя, історичні мапи, гармати, військова амуніція, портрети учасників війни, порцеляновий посуд, статуетки, а також печатки. Чи не найбільшу зацікавленість у відвідувачів викликає копія посмертної маски самого Наполеона та шинель Олександра І. Усе це збирали з державних і приватних колекцій Франції, Росії та України.
Виставка розвінчує один із радянських міфів – про війну французів та лише росіян. Хоча насправді в лавах армії Олександра І було багато українців. Як простих солдатів, так і полководців. Зокрема французькі війська під час Бородинської битви зупинила саме артилерія під командуванням співвітчизника генерал–лейтенанта Михайла Милорадовича.

За матеріалами УТР