Конкурентноспроможність Харківської області

Харківщина – на першому місці в державі за кількістю підприємств, які використовують передові технології. Про це йшлося під час засідання круглого столу “Конкурентоспроможність Харківської області”. П’ята частина всіх підприємств області і самі займаються інноваціями та запроваджують новинки у виробництво. Для порівняння в інших регіонах України таких підприємств менше 14%.

 

Інвестиції та інновації – саме те, що допоможе зробити економічний прорив регіону, ішлося на круглому столі за участю керівників підприємств, представників влади та фонду “Ефективне управління”. Для втілення в життя сучасних бізнес-проектів розроблено проекти законів – щодо технополісу “П’ятихатки” та уперше на пострадянському просторі – проект інноваційного кодексу.

Андрій Моченков, заступник голови ХОДА

Технополис “Пятихатки” базируется на территории УФТИ, который имеет свой бренд, который работает во всем мире. И мы рассчитываем за счет такого бренда и за счет возможностей на законодательном уровне привлекать бизнес для работы именно на этой территории. Через бизнес- инкубаторы, преференции.

Аналіз надходження іноземних інвестицій на Харківщину свідчить: економічна та фінансова криза дає про себе знати. І в умовах великої конкуренції за ресурси той, хто пасивно чекає, може програти. Проте не варто гнатися лише за кількісними показниками. Головне – якість пропонованих проектів.

Анатолій Педешко, начальник головного управління зовнішньоекономічних зв’язків ХОДА

Свежий пример – желание компании с мировым именем – ” Шелл” закрепиться в нашем регионе. Не идет работа финансы ради финансов. А стоит вопрос о создании рабочих мест, производстве, занятости населения.

У рейтингу конкурентоздатності регіонів України за минулий рік Харківщина посідає третє місце, кажуть представники фонду “Ефективне управління”. Прогрес пояснюється і процесом реформування, і успішними ініціативами на обласному рівні. Втім, є і низка проблем, які характерні для всіх регіонів України.

Ігор Гончаренко, старший менеджер проектів Фонду “Ефективне управління”

Необходимо двигаться к тому, чтоб вместе с инвестициями в Украину приходили новые подходы к развитию, к работе бизнеса, новые технологии. Также проблемы в судебной системе, таможенных процедурах, в защите прав на материальную и интеллектуальную собственность.

Однією із серйозних перешкод для бізнесу у фонді називають корупцію. А серед конкурентних переваг харківського регіону – високий показник охоплення населення вищою освітою, наявність ефективних наукових та інженерних кадрів та високу якість бізнес- шкіл.

 

Світлана Маренич