Хто сіяв сортове насіння, на негоду не нарікає – науковці дали прогнози на врожай-2017 (відео)

Сій добірне зерно- в засіках буде повно. Науковці відзначають, що цього року Харківщина має всі шанси зібрати добрий врожай зернових. Попри заморозки у квітні та травні. Однак на те, чи дійсно селяни зберуть рекордну кількість хліба, може вплинути якість догляду за посівами, – наголошують в Інституті рослинництва.

ячмень

На дослідних полях Інституту рослинництва імені Юр’єва – високі та кущисті посіви пшениці. Уже сьогодні науковці можуть побачити, який формується колосок. Кажуть, потенціал, щоб отримати один із найвищих врожаїв за останні роки, є. І не лише на цьому полі. Мовляв, умови для зимівлі посівів були сприятливі. І хоч у квітні-травні спостерігалися заморозки , на озимину вони не вплинули. Адже більшість господарств сіють сортове насіння, яке науковці вивели саме для вирощування в нашій області. Та надалі треба захищати поля від хвороб та шкідників, – говорять в інституті.

Наталія Рябчун, головний науковий співробітник Інституту рослинництва, доктор с.г. наук

Тут був проведений захист рослин, ми внесли і гербіциди, і фунгіциди для боротьби з хворобами, і інсектициди, щоб знищити шкідників- клопа -черепашку, від якого дуже потрепають посіви, це знижує якість зерна, звождить її часто нанівець, знижує врожайність.

Дощі, які пройшли останнім часом та очікуються знову, сприяють хорошому розвиткові рослин. Однак в південних районах та на Балаклійщині дощів менше, ніж потрібно, – кажуть науковці. Тож на окремих полях листя в зернових подекуди пожовкло. А ось на дослідному полі Інституту посіви ячменю в доброму стані, – говорять науковці.

Олексій Наумов, зав. лабораторії селекції і генетики ячменю

За 30 точно будет центнеров, а кое- где за 60. Если никаких катаклизмов не будет.  Надо вносить гербициды- у нас влажно, сорняки сильно пошли в рост.

На хороший стан рослин і достатню кількість вологи вказує те, що коріння ячменю обліплене вогкою землею, – говорять науковці. Харківщина може розраховувати на валовий збір зернових не менший за 4,5 млн.т, -повідомляють у профільному обласному управлінні. Нагадаємо, торік валовий збір зернових та зернобобових культур у Харківській області склав 4,3 млн.т

 Світлана Маренич