Харків’яни, які хворіють на цукровий діабет, нарікають на перебої з видачею інсулінів

У харківських поліклініках – перебої з видачами інсуліну для людей, які хворіють на цукровий діабет. Чому ж харків`яни не можуть своєчасно отримати життєво необхідні ліки, розбирались наші кореспонденти.

инсулин ручка

46-річна харків’янка Олена Бабченко тривалий час хворіє на цукровий діабет. Через хворобу почала втрачати зір, зараз жінка майже не бачить. Щоб продовжувати жити, Олені необхідно регулярно приймати інсулін.

Олена Бабченко, харків’янка, хворіє цукровим діабетом

Один Пенфил стоит120 грн., надо очень много. Его хватает всего лишь на 6 дней. Вот и посчитайте насколько хватит.

В рамках держпрограми “Цукровий діабет” усі хворі мали б отримували ліки безкоштовно і своєчасно. Та останнім часом зробити це дуже складно, – каже Олена. І додає: купляти інсулін за власні кошти не має можливості, адже доглядає стареньких батьків та сплачує за навчання сина.

Олена Бабченко, харків’янка, хворіє цукровим діабетом

В этом месяце дали только половину. Никто не спрашивает, как выживать иинвалидам. У нас пенсия 1495 грн. на сегодняшний день. Я молчу о том, что нам не только инсулин нужне, а еще и лекарства, потому что теряю зрение, другие органы из за диабета.

У подібній ситуації опинився і Володимир Вікторович. Чоловік мешкає на Салтівці, на дільниці, що закріплена за 10-ю міською поліклінікою. Говорить: перебої з видачею інсуліну виникають регулярно.

Володимир Котляров, харків’янин, хворіє цукровим діабетом

-Многие здесь в мае не получили вообще, а получили только те, кто успел и всего на полмесяца. В июне многие не получили, а теперь снова выписавают только на полмесяца.

-А що кажуть Вам?

-Говорят нет денег, до свидания.

Володимир та інші діабетики опинилися у складній ситуації. Говорять, влаштуватися на роботу вкрай важко через стан здоров’я, а пенсії за інвалідністю ледь вистачає на харчі, не те що на дороговартісні ліки.

Володимир Котляров, харків’янин, хворіє цукровим діабетом

На инсулины разные цены разные, от 150-ти до 350-ти за одну ампулу, в зависимости, что человеку подходит.  Мне 4 ручки надо короткого инсулина и 3 ручки продленного, стоит от 350-ти гривен за ручку, дальше умножайте считайте.

Аби прояснити ситуацію з наявністю інсуліна, люди звернулися до адміністрації поліклініки. Головний лікар медзакладу, Наталія  Дмитренко, про перебої із інсуліном знає. Однак, вплинути на ситуацію не може. Адже коштів, які виділяються на закупівлю ліків, вистачає лише на 40% від потреби.

Наталія Дмитренко, гол. лікар Харківської поліклініки № 10

Потребность, которую мы дали на этот год, 2млн.670 тис. грн., а выделили нам всего лишь 1 млн.200 тис.грн. , это меньше половины. Поэтому вынуждены выдавать не более чем на две недели учитывая стоимость.

Дмитренко зазначила: місцеві поліклініки централізовано фінансуються з міського Департаменту охорони здоров’я . Однак, кошти на інсулін надходять з держбюджету. Отримати додаткові коментарі ми намагались в профільному департаменті міськради, однак там спілкуватися з нами відмовились. Натомість, власною інформацією поділилися в адміністрації лікарні.

Наталія Дмитренко, гол. лікар Харківської поліклініки № 10

Деньги идут из государственной программы “Сахарный диабет” и директор департамента нам объяснил, что городской совет через свой департамент юридический обращается в суд с иском, что недофинансирруется обеспечение больных этой категории.

Доведені ж до відчаю люди планують відправити колективне звернення до місцевих владників і профільного міністерства, не виключають і пікети на Майдані Свободи. І поки на місцевому рівні очікують гроші від держави, пропонують терміново внести зміни до місцевих бюджетів, направивиши якомога більше коштів на фінансування життєво необхідних ліків.

Олена Бабченко, харків’янка, хворіє цукровим діабетом

Вы знаете парадоксально, когда в городе и стране есть деньги переименовать улицу, а для того, чтобы жили диабетики и выдать им на инсулин, на это, извините, денег не хватает, считаю это парадоксально.

Цукровий діабет відноситься до глобальних медико-соціальних проблем. В Україні на цю недугу страждає 1 млн.300 тис. людей.

Мілен Мода