Харківське студенство встановило національний рекорд, заспівавши духовний гімн

У Хавркові масово молились за Україну, встановивши національний рекорд. 4 тис. 624 учасники у форматі Open-air заспівали духовний гімн Миколи Лисенка. Органзіатором акції став каразінський університет. Раніше подібний рекорд належав Трускавцю.

хор
У Харкові встановили новий національний рекорд. За ініціативи каразінського університету відбулось наймасовіше виконання духовного гімну.

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України

Сьогодні тут народився новий національний рекорд. 4624 участника. Відсьогодні цим досягенням буде пишатись вся Україна

Участь в рекорді взяли представники хорового мистецтва, школяри, студенти, викладачі та випускники каразінського університету.

Людмила, учасниця рекорду

Я люблю свою страну и хочу,чтоб она развивалась и становилась еще лучше и лучше и я хочу вставать лучше вместе с ней.

Учасниця рекорду

Мне когда сказали,что твоя фамилия будет в списке рекордов, я сразу- все, я с удовольствием.

Анастасія, учасниця рекорду

Это какой-то коллективный дух, хочется поучаствовать в общей движухе. Есть отчасти и патриотический дух. А это большая акция патриотическая, национальная – сейчас это важно

Для виконання обрали твір “Молитва за Україну” вихованця каразінського університету Миколи Лисенка. Так каразінці вирішили відзначити 175 років з Дня народження композитора. Очолив співаків Андрій Сиротенко, диригент університетського хору. Утім, такою кількістю виконавців він керував вперше. Говорить, репетиція зі всіма участниками була лише одна.

Андрій Сиротенко, худ. керівник Академічного хору ХНУ ім. Каразіна

Всі готувались окремо, я не проводив репетиції із всіма. Я маю надію, що мої наміри диригентські зрозумілі для всіх і моя задача – об’єднати таку кількість людей і я думаю, що в кожній групі є такий костяк, який тримає всю цю масу.

Організатори розповідають, вирішити провести таку акцію не лише заради встановлення рекорду, а й для об’єднання людей

Віль Бакіров, ректор ХНУ ім. Каразіна

Ми не очікували такої зацікавленості, студенти просили місце, навіть з інших університетів телефонували мені. У наш такий час складний, драматичний, коли Україна переживає не найкращі часи, коли політичні, інші кризи, отілось щось зробити для об’єднання, для того, щоб ми зараз відчули, що нам треба захищати цю країну,бути вірними дітьми

Лана Вєтрова, керівник Національного реєстру рекордів України

Справді рекорд – дуже складний, тому що потрібно підтвердити не просто, що люди знаходяться на локації, але і те що, вони співають, спочатку рахується кількість людей на локаціях, потім проходить відео і ми бачимо, тих, які не співали і вже віднімаємо від загальної кількості. Якщо брати всі рекорди за рік, дуже багато людей знають, Харків минулого року вийшов лідером серед обласних міст за кількістю зареєстрованих рекордів

Попередній рекорд з наймасовішого виконання духовного гімну належить Трускавцю, де разом заспівали 2 тис.843 людини.

Ірина Клименко