Харківське студенство відзначило Тиждень науки квестом (відео)

Розшир наукові простори участю в квесті “Пошуки скарбів науки”. Сьогодні в Харкові відбудеться закриття Тижня науки. А напередодні студенти 20-ти харківських вишів узяли участь у науковій грі.  Як кажуть її учасники, квест  не лише сприяє поглибленню знань,  а й дружбі між студентами вишів різних наукових напрямів.
наука5
 
У ректорському корпусі політехнічного університету команди вишів-  учасники квесту отримали  конверти з літерою та карту локацій , де можна дістати завдання та пройти випробування.
Наталія Куфтеріна, голова ради молодих вчених при ХОДА, координатор квесту
Учасники отримують різні наукові завдання, тобто їх завдання- пройти локації  квесту, які розташовані  в кількох вищих навчальних закладах. Або науково-дослідних установах. Кожен заклад готує по 5 завдань для команди.
Кирило Старов, студент медуніверситету, говорить: участь у науковому квесті команда його вищого навчального закладу бере не  вперше. Торік отримала 2-ге місце.
Кирило Старов, студент ХНМУ
Також медицина- це така галузь, яка співпрацює з іншими галузями. Багаж знань медиків досить широкий, тож ми сподіваємося, що зможемо його якомога краще проявити.
Прагнуть перемогти в науковому квесті і курсанти  Національного університету повітряних сил.
Богдан Піддубний, курсант ХНУПС
В нас команда зібрана з людей, які мають певний досвід та знання в різних галузях. Тому ми можемо вирішити любе завдання.
Наталія Куфтеріна, голова ради молодих вчених при ХОДА, координатор квесту
Ми розуміємо, що учасники в нас вузькопрофільні, але ми хочемо масштабувати науку різних галузей для загалу.
Перші локації квесту – в політехнічному університеті. У приміщенні кафедри органічного синтезу та нанотехнологій , треба  за допомогою ультрафіолетової  лампи  прочитати питання, аби виконати завдання. І команді Університету внутрішніх справ це вдається.
Мар’ян Черхавський, слухач магістратури ХНУВС
Стосовно завдань. Я більше гуманітарного спрямування. Мені сподобалося, що організатори зробили такий глибокий підхід. Тобто навіть людина, яка не має технічної спеціальної освіти, при певних інтелектуальних зусиллях може розгадати це завдання і получити нову букву, радість і задоволення.
Тим часом у приміщенні кафедри хімічної техніки і промислової екології  підготували ребуси та завдання на природоохоронну тематику. Кирило та інші учасники квесту з медуніверситету менш ніж за хвилину впоралися з завданням: відсортувати сміття на 5 категорій: одна з них не підлягає переробці. Щодо ребусів на екологічну тематику, то вони не важкі, – кажуть на кафедрі.
Аліна Грубник, аспірантка каф. хімічної техніки та промислової екології
Мы старались это адаптировать под всех. То есть не конкретно под экологов. Я считаю, в экологии все должны более- менее разбираться. Потому, что это самая важная проблема, не только у нас.
Ще одна локація квесту – театральний факультет університету мистецтв. Тут команди зустрічають спочатку загримовані міми, а потім шаман загадки загадує. Перша загадка- з чого починається театр. Команда політеху потребує підказок. Наступне завдання – в театральній залі факультету. Навчитися ляльководити студентам-технарям, – це одне із завдань,  вдається чи не  з першого разу. Враження від спікування з майбутніми  акторами – приголомшує, кажуть майбутні інженери.
Олександр, студент НТУ ХПІ
Все противоположно. Очень интересные люди, сидящие в корридоре.. Играют отлично. У нас технический вуз, у нас упор не на это, у нас другое.
Після закінчення квесту  в університеті мистецтв -нагородження кращих. Такими стали команди  державної академії фізкультури, університету мистецтв імені Котляревського, університету залізничного транспорту та інші вищих навчальних закладів. Ті учасники, що не перемогли, діляться враженнями. Кажуть,  важливо було взяти участь. Мовляв, чи не найцікавіші завдання дістали саме  в університеті мистецтв.
Кирило Старов, студент ХНМУ
Їм вдалося не тільки підготувати цуікаві завдання, а й продемонструвати справжню виставу, Було цікаво спостерігати за роботою майбутніх акторів.
У науковому квесті взяло участь 20 команд, -розповіли організатори. Та бажаючих було значно більше. Кількість учасників довелося обмежувати, бо важко забезпечувати велику кількість локацій.
Світлана Маренич