Як зберегти мережу дитячих таборів

Збереження мережі дитячих таборів на Харківщині – саме це питання обговорили сьогодні під час засідання обласної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації. Що робиться в регіоні, аби найменші жителі області мали можливість повноцінного відпочинку та оздоровлення.

 

Цьогоріч на Харківщини працювали чотири десятки дитячих таборів. Збереження їх мережі та розбудова передбачені обласною програмою, що розрахована на п’ять років і забезпечена грошима. За цей час, розповіли в обласному управління у справах дітей та молоді, відремонтують тринадцять комунальних дитячих таборів. Вартість робіт – орієнтовно по мільйону гривень на кожен заклад. Стратегічне завдання для влади – аби всі табори мали умови для повноцінного відпочинку дітвори протягом зміни у двадцять один день.

Лариса Козлова, заст. начальника облуправління у справах сім’ї та молоді

То есть всего за 5 лет из областного бюджета выделить по 1 миллиону гривен на каждый лагерь. Для того, что бы их поддержать и усовершенствовать. Цель нашей программы добиться 100% загрузки каждого лагеря.

Принципове питання – доступність вартості путівок для батьківського гаманця. Задля цього, оздоровчі табори отримують низку пільг. Це стосується оренди землі, оплати комунальних послуг, закупівлі харчів. Як наслідок – цьогоріч путівки подешевшали. Якщо, в минулому році середня ціна путівки становила дві тисячі триста п’ятдесят гривень, то в дві тисячі одинадцятому, батьки за повноцінний трьохтижневий відпочинок для своїх дітей заплатили трохи більше двох тисяч двохсот гривень.

Олександр Давтян, голова облкомісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації

Дети для нас это важный фактор, самый важный. Для меня это например, важнее, чем сельские дороги, к примеру. Важно всё, но это оздоровление детей – это самое важное дело.

Під час засідання обласної комісії йшлось і про допомогу жителям Харківщини, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Олена Захуцька, начальник облуправління праці та соцзахисту населення

У нас есть увеличение численности вдов. То в пределах финансового ресурса – 8.600 гривен списываем с захоронений и направляем на предоставление материальной помощи 28 жёнам умерших.

Обговорили комісіянти і можливість виділення грошей з обласної скарбниці на ремонт українського культурного центру Юність та стадіону Металіст.

 

Єлизавета Дергачова