Як захистити свої права – аудіоверсія для людей з обмеженими можливостями (відео)

Відтепер коректно поскаржитися зможе кожна людина з обмеженими фізичними можливостями. Харківська організація незрячих юристів озвучила конвенцію ООН про права інвалідів, додавши тренінговий курс. За словами ініціаторів проекту, аудіодиск був створений з метою забезпечення безперешкодного доступу до правосуддя.

 

Документи та правила їх оформлення – права для людей з обмеженими можливостями в аудіоформаті. Проект вимагав кропіткої праці, розповів представник Харківської громадської організації незрячих юристів, Ігор Шрамко. Над його створенням, каже юрист, працювали близько двох місяців. Аби диск краще звучав, його записали професійні актори. Диск має декілька варіантів – український та російський.

Ігор Шрамко, представник Харківської громадської організації незрячих юристів

У тренінговому курсі у дуже доступному форматі розроблено як треба складати скаргу, основні умови скарги, зразок скарги, куди її треба надсилати. Тобто зроблено все для того, щоб пересічний громадянин зміг скористатися таким дієвим інструментом.

Із труднощами життя інвалідів Сергій Москалець стикається кожного дня. У Харківському соціально-реабілітаційному центрі незрячих він працює вже одинадцять років, каже інваліди потребують більше уваги та допомоги з боку саме правосуддя. Аудіоверсію Конвенції юрист вважає гарним початком.

Сергій Москалець, директор Харківського соціально-реабілітаційного центру незрячих

Вот иногда обращается инвалид по зрению, первой группы, полностью незрячий. Проживает вместе с какими то родственниками, с сыном или с дочерью, с ее семьей. Естественно они где то работают, у них свои какие-то заботы. И им этот человек в тягость, но его тоже можно понять, потому что он заперт в четырех стенах.

Конвенція – це наслідок угоди України у напрямку розвитку гуманізму, рівних прав та можливостей, пояснює Сергій. Цей документ більш психологічного характеру. Тобто за порушення норм Конвенції штрафних санкцій не передбачається.

Сергій Москалець, директор Харківського соціально-реабілітаційного центру незрячих

Но я думаю, что нужно еще местное законодательство подтянуть, то есть те нормы, которые задекларированы в Конвенции четко прописать в законах и подзаконных актах, тогда можно будет аппелировать в местные суды. Тогда будет проще решать эти вопросы. Но я надеюсь, что за этим диском выйдут новые, которые будут касаться непосредственно законодательства Украины, Конституции.

Такий проект в Україні перший, кажуть автори, його розробили в Харкові. Тому у подальшому планують його поширення по всіх областях країни.

 

Єлизавета Дергачова