Історії 22-х успішних людей з інвалідністю з різних країні – в екпозиції виставки в каразинському університеті

«РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» – під такою назвою відкрилась фотовиставка у Харкові. Експозиція представляє історії 22-х людей, чоловіків, жінок і дітей зі Швеції та України, які попри фізичні вади знайшли свій шлях у житті.

інвалідність

Це фотографії людей, які незважаючі на негаразди та фізичні вади знайшли можливість жити активним життям. Проект вже реалізувався у Києві, Дніпрі та Львові. Ідея належать шведам.

Тетяна Некрасова, прес-офіцер культури і інформації посольства Швеції в Україні

В кожному місті ми знаходимо двох осіб, які за складом характеру душі,діяльності відповідають загалом позитивному духу цієї виставки і надихають нас бажанню жити активно. Ідея була реілазована в Швеції,а чому показати в |Україні,тому що по-перше у нас є ці люди,ми їх не бачимо на вулицях і ми хотіли,щоб ці всі люди були разом з нами,зараз є великі кроки щодо інклюзивної освіти і можливо такий проект допоможе всім людям згуртуватися.
Є в експозиції історії і 2-х харків’ян. Наталія 30 років приховувала, що у неї немає правої руки. 2 роки тому жінка покинула банківську справу і вирішила стати техніком-протезистом. Говорить, для людей з обмеженими можливостями українські міста практично не пристосовані.

Наталія Клименко, учасниця проекту

Поддержать то,с чем ті живешь каждый день от этого я не смогла отказаться. Наверное, с ампутацией верхних конечностей – это доступно. а людям у которых поражение, вот спинальники, колясочники – это больной вопрос

З Наталією згодна і відвідвувачка виставки Ольга. Жінка пересувається на інвалідному візку. Вважає, Харків майже не пристосований для людей з обмеженими фізичними можливостями. Тоді як у Європі такі люди почуваються повноцінними членами суспільства..

Ольга Кравцова,відвідувачка виставки

Больше всего понравилось в Германии,Мюнхене,что оборудованы лифты,все остановки в метро,спуски,заезды, то есть человек может самостоятельно передвигаться без любой помощи,у нас в Харькове без посторонней помощи если мы многие не можем спуститься,выйти на улицу.

З цим згодні і організатори виставки, говорять, шведи створили такий проект аби допомогти українцям вирішити проблему з доступнітю міст для людей з фізичними вадами.

Тетяна Некрасова, прес-офіцер культури і інформації посольства Швеції в Україні

Всі світлофори в Швеції оснащені звуковим сигналом і Ви коли приїжджаєте до Стокгольму, то людина, яка погано чує, може перейти дорогу завдяки звуковому сигналу.  Або люди на візках майже скрізь у Швеції – цим людям є можливість пересуватися вільно в державних установах, на вулицях.

Ознайомитись з історіями людей з фізичними вадими, які змогли знайти свій шлях, можна до кінця жовтня в бібілотеці університету імені Каразіна.

Ірина Клименко