Харківському центру волонтерського руху – 5 років

Їхнє покликання – допомагати людям за спасибі! Харківському центру волонтерського руху виповнилося 5 років. Сьогодні лише в Харківській обласній молодіжній громадській організації працюють понад 300 молодих волонтерів, які впевнені – світ живе лише завдяки добрим вчинкам.

 

Вистави у дитячих будинках та інтернатах, допомога ветеранам та інші добрі справи у вільний від роботи час. Молода родина – Максим та Катерина Степанови – отримали посвідчення волонтерів у день 5-річчя громадської організації «Харківський центр волонтерів». Максим розповів: прийшов у волонтерство завдяки бажанню допомогти у проведенні ЄВРО. Але згодом збагнув, що потреба людей в альтруїзмі та добрих вчинках є завжди.

Максим Степанов, волонтер

Считают, что сейчас поколение деградирует, образование деградирует. И на самом деле, много безкультурных можно встретить и такого ассоциального поведения. А тут – когда сам начинаешь что-то делать, начинаешь верить, что есть перспектива на будущее развиваться, чтоб каждый стал волонтером.

Дружину Максима – Катерину – привабила позитивна атмосфера спілкування волонтерів, а також широкі можливості для самовдосконалення.

Катерина Степанова, волонтер

У нас проходят и тренинги, и ребята учатся делать доклады, учатся волонтерству.

Максим та Катерина вирішили допомагати міському сімейному клубу в отриманні безкоштовних квитків до музеїв та театрів для багатодітних родин. Участь у волонтерських справах не заважає успішно навчатися у технікумі чи виші, певна активний волонтер Наталія Афанасьєва.

Наталія Афанасьєва, волонтер

Одногрупники удивляются: как ты все у спеваешь? Мы ничем не занимаемся, но мы не успеваем спать. А ты постоянно на мероприятиях, выездах, репетициях, выступлениях. Я всем объясняю: у меня на все есть время, потому, что мне хочется этим заниматься.

ЄВРО 2012 керівники волонтерського руху називають новим етапом у розвитку. До Харкова уже неодноразово приїздили представники організацій волонтерів із Німеччини та Голландії. Вони ділилися власним досвідом допомоги у проведенні футбольних змагань.

Світлана Багрич, президент ХОМГО “Харківський центр волонтерів”

Хотя мы существовали до ЕВРО, во время и после, надеемся, что во время ЕВРО появятся новые ребята, которые заинтересуются с точки зрения волонтерства, которые останутся в волонтерстве дальше.

Головним досягненням центру волонтерів за час роботи, кажуть очільники руху, є створення справжньої команди, яка зможе зробити чимало добрих справ.

 

С Днем рожденья, успехов, радости, везенья!

Світлана Маренич