Харківські медики вперше в Україні провели унікальну операцію на нирках. Пацієнтка почувається добре

Харківські медики вперше в Україні провели унікальну операцію на нирках. В Обласному клінічному центрі урології та нефрології 61-річній жінці пересадили її власну нирку.

 

Поки що повільно, але вона ходить, розмовляє і радіє життю. А лише два тижні тому жінку з Нововодолазького району доправили до Харківського Обласного клінічного центру урології та нефрології з сильною кровотечею. Після надання першої допомоги лікарі вирішили негайно оперувати – на нирці виявили пухлину. Але ситуацію ускладнила прикра обставина – нирка у жінки лише одна. Другу видалили 8 років тому – також через пухлину.

Дмитро Щукін, завідувач першим урологічним відділенням Обласного клінічного центру урології та нефрології ім.В.І.Шаповала

Это одна из самых сложных хирургических технологий, которая объеденили в себе и трансплантацию и по сути онкологическое вмешательство, при этом удаляют часть органа. Нужно, чтобы этот орган работал в дальнейшем, обеспечивал жизнедеятельность и здесь технических проблем очень много на этом пути.

До операції залучили усіх спеціалістів, що мають справу з хворобами нирок. Випадок надто складний. Пацієнтка могла втратити останню нирку і стати заручником щоденного триразового гемодиалізу по 6 годин кожний. Враховуючи, що живе вона в області, і щодня процедуру проходити не зможе, лікарі вирішили ризикнути і залишити орган. Нирку довелося вилучити з організму хворої, видалити пухлину і знову ж пересадити пацієнтці. По суті жінці трансплантували її власну нирку.

Володимир Лісовий, директор обласного клінічного центру урології та нефрології ім.В.І. Шаповала

Технологией трансплантации мы владеем, технологией резекции мы делаем в недедю по нескольку раз, но только внутри органа. А здесь сложность, в том, что опухоль располагалась так, что если оперировать внутри организма, то был высокий процент того, что придется удалить почку.

Операція тривала більше 7 годин. Віра Панасівна нині почуває себе добре. Втім журналістів допустили до неї на кілька хвилин. Спокій наразі для жінки перед усім, попереджають лікарі.

Віра Ананко, пацієнтка

Я можу милуватися своїми онуками, дітьми, я живу. Я радію життю.

За тиждень жінку відпустять додому. Проте поратися по господарству доведеться рідним. Медики наполягають – жодних навантажень, адже саме пізня стадія хвороби і спричинила ускладнення. Іноземні лікарі подібні операції вже робили, але не багато. А ось в Україні подібний випадок стався вперше.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

В нашій харківській клініці працюють одні з найкращих урологів, яким є доступні новіші технології. Я схиляю голову перед колективом тих людей, які доказали всім про те, що у нас можна лікуватися на рівні європейських і світових стандартів.

Вікторія Котова