Харківщина заощадить на енергетиці разом з європейськими банкірами

Енергоефективність та підприємництво –  перспективні сфери для  співпраці  Харківської області та Європейського банку реконструкції і розвитку. Про це йшлося  на зустрічі  керівництва області з делегацією Ради директорів Європейського банку реконструкції і розвитку

Делегація Євробанку реконструкції та розвитку  надає величезного значення  діалогам   на місцевому рівні, – із владою та підприємцями, ішлося на  зустрічі. Бо Україна є важливим партнером для банку. Ми маємо аналізувати, як світова ситуація   впливає  на економіку  в країні. Після перегляду ознайомчої презентації про Харківщину  керівник делегації зазначив, що банк міг би більше допомагати регіону.
Джорджіо Леччезі, керівник делегації Ради директорів ЄБРР

Зокрема, в тих сферах,  в яких банк працює. Особливо  у сферах енергоефективності, розвитку підприємництва,  ми можемо бути  украй корисні для розвитку вашого регіону.

Керівництво області вважає  таку співпрацю доцільною . Мовляв,  комунальне господарство  Харківщини- це система, побудована за СРСР на  дешевих енергоносіях. Тож  сьогодні оптимальному розвиткові економіки  перешкоджають високі ціни на газ та електрику.
Михайло Добкін, голова ХОДА

Мы заинтересованы сегодня  в сотрудничестве  в сфере энергозберегающих технологий на любом из наших предприятий- монополистов, которые производят воду,  тепловую энергию, либо занимаются водоотведением.

Делегації Ради директорів Європейського банку реконструкції і розвитку також  були представлені  інвестпроекти, над якими працюють ХТЗ, завод ФЕД та інші підприємства.  Під час зустрічі  Делегації Євробанку реконструкції та розвитку  в міськвиконкомі йшлося про низку проектів   у комунальному секторі. Їх  слід ще  уважно розглянути, – відзначив  директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

Андре Куусвек, директор ЄБРР в Україні

Следующая встреча  как раз будет  с Мегабанком, где мы являемся акционерами- нам принадлежит  доля 15%. С 2009 года. Кроме того,  у нас есть  активная кредитная линия для финансирования малых и средних предприятий и по программе энергоэффективности и энергосбережения.
Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Мы сегодня обсуждаем  с Мегабанком крупные проекты, связанные  с платежной системой. Я думаю, что при посещении Мегабанка акционеры  в лице ЕБРР  ознакомятся  с нашими  предложениями,  в том числе и  с теми, которые мы подавали для финансирования через Мегабанк.

Делегація Європейського банку реконструкції та розвитку працюватиме  в Україні до кінця тижня, – зазначили її представники. Заплановані ще  зустрічі  в Полтаві та Києві з місцевою владою та приватними  компаніями, які вже є клієнтами ЄБРР.

Світлана Маренич