Громадські активісти вимагають, щоб комунальники оприлюднили план благоустрою Соснової Гірки (відео)

Благоустрій без плану для списання грошей – не європейський підхід. Не трамбувати ґрунт важкою технікою і спилювати старі гілки не з машин із вишками, а запрошувати для цього альпіністів, – такі вимоги перед владою поставили мешканці будинків біля Соснової Гірки. Щодо подальшого благоустрою цієї перлини Харкова, то активісти і екологи наполягають, щоб спочатку їм показали план і роз’яснили його концепцію.

сосн горка

Сьогодні на Сосновій гірці, де ще 29-го червня повним ходом тривали роботи, важка техніка не працює. І траншея під фундамент спортмайданчика з небезпечною для перехожих арматурою огороджена парканом, – розповіли активісти- мешканці будинків біля гірки.

Олена Хітяєва, представниця ініціативної групи, інженер

В понедельник приехали люди и стали демонтировать опалубку, подготовленную под бетон и арматуру. Мы настаивали, чтоб все засыпали и использовали технику малую, потому, что техника, которая ездила по Сосновой горке, уничтожила весь слой под соснами. Всю Сосновую горку изуродовали.

Активісти кажуть, що вимагатимуть від Харківзеленбуду, за яким закріплена Соснова Гірка, доглядати за пам’яткою природи обережно, з належною повагою. Мовляв, трава та квіти, які там здавна росли, зараз знищені гусеницями бульдозерів чи то засипані чорноземом. Недавно висаджені людьми молоді деревця взагалі викорчувані при будівництві спуску та пішохідної дороги через гірку. Важка техніка застосовувалася і при прокладенні нових, занадто широких доріг за новим планом, якого громадськості досі не показали. При цьому зламані бурею ще в квітні гілки досі висять на окремих деревах, – обурюються жителі будинків.

Олександр Богданіс, представник ГО “Зелений фронт”

Это не лес- там нужно ухаживать, это город, в отличие от леса. Но загонять туда вышку- неправильно – мы уплотняем. Есть практика в Саржином яру , когда старые. сухие ветки удаляли с помощью альпинистов. Мы будем этого добиваться.

Харків нерідко називають інтелектуальною столицею, – кажуть активісти, однак ні в науковців, ні в громади – як саме робити благоустрій, аби не нашкодити живій природі, ніхто не питає.

Олександр Богданіс, представник ГО “Зелений фронт”

У нас огромный задел есть: Ботанический сад, несколько факультетов в университетах, каразинском в том числе. Но у них никто не спрашивает. Решение принимают на уровне машиниста экскаватора.

До того ж, останнім часом в Харкові чомусь висаджують маленькі, створені селекціонерами декоративні породи дерев, які не мають кліматоутворюючої функції і недовговічні, – кажуть біологи.

Олена Головко, біолог, викладач ландшафтного дизайну

Сосна обыкновенная, как наша естественная порода, как растение, которое живет долго, вырастает до больших размеров, она обладает климатообразующей функцией. И если Вы зайдете на Сосновую горку, несмотря на ее маленькие размеры, мы чувствуем запах хвои и понимаем, что попали в какую-то природную зону.

Екологи та біологи певні: коли до Соснової гірки ставитимуться обережно, не використовуватимуть тут важку техніку, на ній відновиться і природний трав”яний та квітковий покрив, який був раніше. Із владою іти на загострення стосунків, -кажуть активісти, – не хотілося б. Та спершу все- таки треба побачити план благоустрою, який у департаменті комунального господарства пообіцяли представити громади вже сьогодні увечері. Мовляв, найкращий варіант- знайомити жителів району із планом благоустрою територій ще до початку робіт, коли гроші громади ще не вкладені.

Світлана Маренич