Генпрокурор розповів, скільки підозрюваних у справі розстрілів на Майдані

Боротьба з корупцією, тероризмом та реформування судової влади. У Харкові стартував перший міжнародний юридичний форум. Правозахисники, науковці та політики з 20-ти країн світу протягом 3-х днів шукатимуть шляхи розвитку і вдосконалення Україною власних економічних, соціальних та правових інститутів.

луценко харьков

У Харкові стартував перший міжнародний юридичний форум. Політики, юристи та науковці з 20-ти країн світу обговорюють проблеми сталого розвитку сучасного світу та шукають шляхи розвитку і вдосконалення Україною власних економічних, соціальних та правових інститутів.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Конструктивний обмін знаннями та досвідом стане імпульсмо для подальшого розвитку української та світової науки та практики,а також сприятиме зміцненню партнерських звязків між учасниками форуму.

На форум приїхав і генпрокурор України Юрій Луценко. Зокрема, він розповів про справу щодо державної зради колишнього президента Віктора Януковича та встановлення ключових учасників його злочинної організації.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України

Янукович та його злочинне угрупування нанесли збитків україснькій державі в розмірі 40 млрд дол, це річний бюджет України, це небувале погрубвання країни, саме тому стає зрозумілим, що Яценюк в перший день свого урядування після майдану застав казну в 10 тис дол

Також чиновник повідомив, що 5-го жовтня розпочнеться суд у справі щодо організації розстрілу на Майдані. За даними генпрокурора, серед підозрюваних 34 високопосадовці, 127 правоохоронців і 32 так званих “тітушки”.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України

За останні роки ми значно активізували протидію кримінальній корупції, 4100 справ вже знаходяться в судах. Чому ж тоді ми не відчуваємо змін?Насправді правоохоронна система дає кожного місяця більше результатів,на жаль, судова система не здатна переварити всі ці справи.

А щоб прискорити цей процес треба збільшити кількість суддів для розгляду справ щодо корупціонерів, не чекаючи появи нових структур, – певен генпрокурор. Він припускає, що створення в Україні антикорупційного суду може затягнутися на рік-півтора.У рамках форуму учасники обговорять питання, що стосуються реформування Конституції, судової влади та місцевого самоврядування, а також питання боротьби з корупцією і тероризмом, Подальша доля України залежить від самих українців, певні учасники заходу.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Нам погрожували,що Україна розколеться по Дніпру, але ми сьогодні єдині як ніколи, нас лякали кризою в умовах війни, але україснька економіка показує зростання. Нас переконували, що міжнародні партнери від нас відвернуться, що санкції не надовго, але сьогодні ми відчуваємо потужну підтримку з боку Європейського Союзу та всього світу.

У рамках форуму заплановані панельні дискусії, кругли столи, семінари та майстер-класи, буде і спеціальний курс лекцій для студентів. Завершиться Перший міжнародний юридичний форум 6-го жовтня.

Ірина Клименко