#FreeSentsov – харків’яни прийши до генконсульства РФ із вимогою звільнити Олега Сенцова (фото, відео)

“Свободу Сенцову!” – під таким гаслом вчора у Харкові, біля генконсульства РФ, відбулась акція на підтримку українського кінорежисера та громадського активіста Олега Сенцова. Нагадаємо, у 2014-му Сенцова заарештували російські спецслужби і звинуватили у підготовці терористичних актів. Нині він відбуває покарання у колонії суворого режиму на території Росії.

vlcsnap-2017-07-14-15h18m31s546

Близько 7-ї вечора під стінами будівлі генконсульства Російської Федерації у Харкові почали збиратися люди. Кажуть: у 41-й День народження Олега Сенцова вирішили влаштувати акцію на його підтримку. Олег Сенцов – український кінорежисер та громадський активіст, уродженець Криму. У 2014-му році Сенцова і ще кількох українських активістів затримали російські правоохоронці, звинувативши у підготовці теракту. Тепер Сенцов відбуває покарання у колонії суворого режиму, російський суд виніс йому вирок у 20 років позбавлення волі. Учасники ж акції, що зібрались під стінами консульства Росії, переконані, що кримінальна справа українського кінорежисера була сфабрикована за наказом Кремля.

Олена, харків’янка

Я прийшла сюди привітати Олега Сенцова з Днем народження, приходжу сюди не перший рік. У 14-му була, у п’ятнадцятому. Кожен раз сподіваюсь, що це в останнє, і він буде святкувати свый День народження на Батьківщині. Справа його сфбрикована, і взагалі ні у кого немає сумніві, що це не так.


Олег Сенцов є лауреатом багатьох вітчизняних та іноземних нагород. Серед них Орден «За мужність» за відстоювання прав і свобод людини, а також цілісності нашої держави. Орден за соціально-економічний та культурно-освітній розвиток України, Національна премія Шевченка за створені художні фільми. На Батьківщині у Олега залишається двоє неповнолітніх дітей.

Любов, харків’янка

Мировая общественность тоже хорошо понимает, что это режиссер, а не те террорист. И сфальсифицировано так, что смешно.  Приятно, что наши люди не инфантильны и ходят поддержать. И наверное, представителям Российского консульства глубоко наплевать на нашу акцию, но те люди, которые пользуются соц. сетями и, в первую очередь, сам Сенцов должны знать, что он не забыт.

Учасники акції спочатку вишикувались у шеренгу перед вікнами російського консульства з плакатами із зображенням Олега і, скандуючи гасла на захист Сенцова,  заспівали національний гімн і вирушили до літературного музею міста. Там подивилися фільми ув’язненого кінорежисера і написали йому листи.

Любов, харків’янка

Приятно, что наши люди не инфантильны и ходят поддержать. И наверное, представителям Российского консульства глубоко наплевать на нашу акцию, но те люди, которые пользуются соц. сетями и, в первую очередь, сам Сенцов должны знать, что он не забыт.

Нині за гратами на території Росії утримаються сотні проукраїнських активістів, у тому числі уродженців Кримському півострову – кажуть учасники акції. І додають: такі заходи допомагають підтримувати моральний дух наших співітчизників, нагадуючи, що українське суспільство ніколи не припинить боротися за їхню свободу, і одночасно привертають увагу міжнародної спільноти до цих проблем.

Дмитро Олійник, громадський активіст

Олег ув’язнений на території Росії, тому ми вирішили його підтримати, а згодом йому листи передадуть, людина яка поїде туди. Найперше, це підтримати Сенцова. Вважаю, що ця ця справа сфабрікована, щоб тиснути на Україну, тому що в Росії знають, що українці ніколи не залишають своїх.

Місцеві активісти пообіцяли, що найближчим часом через консульство Російської федерації у Харкові передадуть офіційні звернення до очільників Кремля із вимогами звільнити кінорежисера Олега Сенцова.

Мілен Мода