Фонду держмайна – 20 років

Одноліток державної Незалежності. Співробіники Фонду Держмайна України відзначають двадцяту річницю від дня заснування. Сьогодні працівників регіонального відділення фонду вітали на урочистому прийомі в обладміністрації. Своє головне завдання – поповнювати державну скарбницю та ефективно керувати держмайном фонд виконує на “відмінно” – йшлось під час прийому.

 

У малій залі обладміністрації – найкращі фахівці регіонального відділення фонду держмайна України. З нагоди профсвята, їх відначили почесними грамотами і подяками. Микола Тімонов – профі зі стажем. У відділі службової документації працює майже двадцять років , від дня заснування фонду . Увага та самодисципліна – невід’ємні складові професії. Щодня до його відділу надходять понад сотні листів. Стільки ж вихідної документації.

Микола Тімонов, начальник відділу регіонального відділення ФДУ

Враховуючи те, що вийшов закон про публічну інформацію. Що доступ до публічної інформації… тут дуже важливо зрозуміти, що людина хоче. І дати відповідь, тому що по новому Закону щодо доступу до публічної інформації, у нас є п’ять днів. Ви розумієте? Це дуже стислий термін, а треба її відшукати, обробити і надати відповідь.

Наразі, саме у фонді визначають суму, що її орендарі мають платити, коли винаймають держмайно. Скільки грошей від оренди отримає держбюджет чітко визначено законом, кажуть співробітники фонду. Ставка оренди залежить від виду діяльності підприємця, площі та розташування приміщення. Так, держпідприємства платять лише гривню на рік. А ось, наприклад, зняти офіс в державному приміщенні, яке кошнує сто тисяч, звичайному підприємцю буде набагато дорожче.

Олексій Рогачевський, начальник відділу регіонального відділення ФДУ

Тобто орендна плата в рік за це приміщення буде 15 тисяс в рік. Потім це ділиться на 12 місяців. Отримуємо місячну орендну плату, яка в свою чергу кожного місяця помножується на індекс інфляції.

Контроль за своєчасною сплатою оренди – теж обов’язок працівників фонду. Не платиш три місяці – чекай на судовий позов. Наразі, співробітникам обласного відділення фонду за результати роботи червоніти не доводиться. Минулоріч від оренди держмайна на Харківщині держскарбниця позаможнішала на тридцять мільйонів гривень. В цьому році цей показник хочуть збільшити ще на десять мільйонів.

 

Юлія Ляхова