Фармацевти певні, що програма “Доступні ліки” потребує більшої популяризації

Урядова програма “Доступні ліки” потребує більшої популяризації, особливо в сільській місцевості, – певні працівники аптечної мережі “Обласний аптечний склад”. Мовляв, у селищах та селах люди поки що рідко звертаються до лікарів. Тож хоч вони і потребують дешевших ліків, не отримують бажаних знижок чи то взагалі препарати безкоштовно саме через необізнаність про існування програми “Доступні ліки”.

ліки доступні

Анастасія приїхала до центральної аптеки Обласного аптечного складу в Харкові з Мерефи. Каже, придбала імпортний інсулін для бабусі. А раніше вона приймала вітчизняний аналог.

Анастасія, жителька м.Мерефа

Потом перевели – организм перестал воспринимать его. И перевели на заграничный. -И доплата невысокая?- Инсулин бесплатный полностью. Вообще-то он стоит дорого. Бабушка не потянет с пенсией.

Дівчина говорить, що програма “Доступні ліки” життєво необхідна для пенсіонерів. А ось Микита, мешканець Харківського району, прийшов узяти для бабусі інсулін вітчизняного виробництва. Каже, у новому рецепті немає штампу на повне відшкодування вартості препарату. Хоча минулого місяця він був, тож ліки поки не взяв.

Микита, житель Харківського району

Все люди ошибаются, мы не роботы. Может, кто-то перепутал штамп, который проставляется в этих бланках. Может, неуточненный просто.

В останні місяці перелік препаратів державної програми “Доступні ліки ” зріс на понад 40 назв. І коли раніше безкоштовно можна було взяти 23, то нині- 32 позиції, – розповіли в обласному аптечному складі. І з вітчизняними ліками в основному немає незадоволеного попиту. Однак це не стосується препарату, який люди середнього та похилого віку приймають для розрідження крові.

Ірина Клочко, в.о. директора ДОРП “Обласний аптечний склад”

Интересно так в реестре: №30-30 таблеток тромбоната- за них нужно доплатить. А за упаковку 60 таблеток тромбоната-она в реестр внесена, как бесплатная. И поэтому 30-й тромбонат в принципе доступен. 60-й тромбонат пока еще спрос превышает.
Раніше виникали запитання щодо задоволення попиту за деякими ліками для лікування серцево- судинних хвороб. Йдеться зокрема про – ліки для зниження холестерину в крові. Зараз їх в аптеці достатньо. Але так чи інакше, в рецепті мають бути прописані складники ліків, аби замінити тимчасово відсутній медпрепарат.

Ірина Клочко, в.о. директора ДОРП “Обласний аптечний склад”

Пациенту всегда объясняется, какие есть препараты, с какими торговыми названиями. За какой препарат нужно, либо он безоплатный. Либо за другой препарат надо доплатить, с таким же действующим веществом. И какую сумму нужно доплатить. И только пациент вправе выбирать.

Зазвичай відсутній препарат знаходять менш ніж за 3 дні, – говорить провізор мережі.

Вікторія Сизоненко, провізор

Иногда просят такой, что не входит в реестр. -И что советуете? -Обратиться к врачу или за полную стоимость. И почему-то хочется по “Доступным ликам”. Но мы не можем этого сделать, такое бывает редко. Люди хотят получить доступные лики, но ассортимент ограничен.

На останній сесії обласної ради прийняте додаткове фінансування урядової програми «Доступні ліки», – повідомили в обладміністрації.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Ми повністю забезпечені коштами на виконання програми до кінця року. Ліки будуть надані людям у повному обсязі, якщо вони будуть звертатися до аптек.

Договір на реалізацію програми “Доступні ліки” обласний аптечний склалд підписав до кінця року, – розповіло керівництво мережі. І з наступного року з огляду на потрібність програми він буде продовжений. Мовляв, в області люди ще мало знають про цю програму. І лише трохи більше половини пацієнтів, які потребують доступних препаратів, беруть участь у цій програмі.

Світлана Маренич