Допомогти тим, хто оступився – у Харкові запрацював Центр ювенальної пробації

У Харкові відкрили перше в Україні управління пробації. Його створили задля ефективнішої роботи із засудженими, чиє покарання не пов’язане з позбавленням волі.

пробація

Оновлений та сучасний “Центр пробації” запрацював у 6-му під’їзді Держпрому. Заклад призначений для того, щоб умовно засуджені отримували консультаційну та психологічну допомогу в одному місці. Раніше цим займалися органи кримінально-виконавчої інспекції та, як пояснюють у пенітенціарній службі, вони не давали бажаного ефекту ресоціалізації умовно засудженого.

Олександр Крикушенко, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації мін’юсту

Они размещались по райотделам, по отдельным госучреждениям, при колониях мы давали помещения. Знаете, условия были так себе, не те, которые вы сегодня видите

Так, умовно засуджений Олексій Шевченко уже відчуває переваги нового центру. Рoзпопів, 2 роки тому він потрапив на лави засуджених за дивних обставин. Випивали разом з товаришем , а потім він без дозволу скористався його автівкою. Товариш образився і звинуватив чоловіка у викраденні транспортного засобу. У січні наступного року у Олексія закінчується термін покарання. Каже, за цей час переосмислив своє життя – кинув пити, працює, допомагає дітям та онукам, регулярно відзначається та спілкується зі спеціалістами органів пробації.

Олексій Шевченко, умовно засуджений

Раньше в Немышлянском райотделе отмечались, в подвале, кстати. Сейчас нормально. Развязка хорошая, центр города, на работу удобно ездить. Отметился – уехал на работу. А там к метро только полчаса идти

Для неповнолітніх почав працювати окремий Центр ювенальної пробації, за адресою вулиця Молочна, 40. Зручності нового закладу вже встиг оцінити 17-річний Віктор, який одного разу за його ж словами, потрапив не в ту компанію. У центрі ж хлопець планує не лише відвідувати психолога, а й навчатися, адже згодом мріє стати програмістом.

Віктор, умовно засуджений

Надо учиться. Учить английский. тут предложили английский віучить. Я согласился

Під час реформування органів пробації українці запозичили канадський досвід. У новому центрі з умовно засудженими працюватимуть юристи та психологи. Їхнє завдання – не стільки контролювати та наглядати, скільки сприяти реабілітації людей, які перебувають у конфлікті із законом. Зокрема , умовно засудженим допомагатимуть отримати освіту чи знайти роботу.

Денис Чернишов, заст. міністра юстиції України

Внедрение системы пробации – это наша безопасность, это безопасность нашего общества, как мы себя будем чувствовать, когда мы ходим по улице, когда выпускаем ребенка во двор

За словами пенітенціаріїв, штат працівників центру пробації повністю укомлектований і готовий до роботи з умовно засудженими. Їх на обіліку у Північно-Східного міжрегіонального управління – більше, аніж 12 тис.

Людмила Грубнік