До співпраці разом – зустріч губернатора Михайла Добкіна з представниками Республіки Словенії (відео)

kharkivoda.gov.ua

Президент Республіки Словенія відвідає Харків у жовтні цього року. На зустрічі голови Харківської обладміністрації Михайла Добкіна з тимчасовим повіреним у справах Республіки Словенія в Україні Наташею Прах ішлося про сприяння інвестиціям та збільшення товарообігу між державами. Мовляв, бізнес вже підготував собі дорогу в обидві країни, активно використовуючи добросусідські відносини між Україною і Словенією.

 

Обсяги товарообігу між Україною та Словенією зросли останнім часом на сімдесят відсотків, відзначив голова Харківської обладміністрації Михайло Добкін. З його слів, візит Президента Республіки Словенія має бути проведений так, аби бізнесовці цієї країни отримали позитивний сигнал щодо захищеності бізнесу на Харківщині.

Михайло Добкін, голова ХОДА

В рамках визита можно презентовать господину Президенту ту группу товаров, которая имеет высокую добавленную стоимость у нас и с успехом реализуется на рынках вашей страны.


Харківщина та Харків – один із пріоритетних реґіонів співпраці для Словенії, каже тимчасовий повірений у справах Республіки Словенія в Україні Наташа Прах. З її слів, експерти відпрацювали для Харківщини два проекти. Один з них передбачає будівництво фабрики з переробки твердих побутових відходів. Другий – будівництво гуртового торговельного майданчика.

Наташа Прах, тимчасовий повірений у справах Республіки Словенія в Україні

Проект финансируется через бюджет Еврокомиссии, и финансирование проекта закончится в октябре, в конце октября.

Тимчасовий повірений у справах Республіки Словенія в Україні повідомила, що під час візиту Президента відбудуться бізнес-конференції з темою про співпрацю у сфері машинобудування, металообробки, виробництва будматеріалів та туризму. Cторони домовились про участь делегації Харківщини в агровиставці в Словенії наприкінці серпня. У зустрічі взяв участь почесний консул Республіки Словенія в Харкові Анатолій Бондаренко. Робоча зустріч керівництва Харкова з тимчасовим повіреним у справах Республіки Словенія в Україні Наташею Прах відбулася і у міськвиконкомі. У планах міської влади також будівництво в Харкові власного овочесховища.

Анатолій Бондаренко, почесний консул Республіки Словенія в Харкові

Пока речь идет только о создании проекта по европейским стандартам оптового рынка сельхозпродукции. Это первый шаг. И затем, если проект будет создан за счет европейских средств для Харьковского региона. И под этот проект следующий шаг- будем искать инвесторов в Словении и других европейских странах.


Зі слів Анатолія Бондаренка, проект гуртового ринку сільгосппродукції робитимуть європейські фахівці, за європейськими стандартами.

 

Світлана Маренич