До Сергія Юдаєва, якого звинувачують у захопленні ХОДА та погромі в АТН, застосували закон Савченко

8 років позбавлення волі та звільненя за амністією. Із зали суду випустили на волю одного із організаторів захоплення Харківської обладміністрації у квітні 2014-го року – Сергія Юдаєва. Разом із ним на волю вийдуть ще троє учасників масових безладів. Сергія Юдаєва визнали винним у масових заворушеннях при захопленні обладміністрації та хуліганстві у редакції новин “АТН”.

хода штурм

Ще до початку засідання суду до поліції надійшло повідомлення: суд начебто заміновано. З приміщення суду всіх вивели та більше двох годин проводився огляд приміщення й території. Перед судовим засіданням адвокат Юдаєва заявив, що підзахисного побили в ізоляторі та стосовно нього намагалися застосовували провокації.

Дмитро Тихоненков, адвокат

Ничего не получилось, человек отказался это делать, после чего Юдаева перевезли в санчасть, как он мне сообщил, там его избили. И сегодня его в таком виде привезли сюда. Юдаев объявил голодовку.

Засідання почалось після другої години дня . А близько о пів на четверту , коли суддя зачитував вирок, – знову повідомили про замінування. Та із зали нікого не виводили і суддя не переривав засідання.  У вироку – низка подробиць про тиск на журналістів, розгром приміщення та майна телекомпанії АТН з боку антимайданівців. А ще – про тілесні ушкодження, отримані представниками силових структур та курсантами під час захоплення обладміністрації проросійськими активістами.

Світлана Шмадченко, суддя

Закрита травма грудної клітки, з розривом правої легені, правостороннім гематопневмотораксом, емфіземою правої половини грудної клітини відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень.

Сергія Юдаєва засудили на максимальний термін за 2-ма статтями – 8 років позбавлення волі, проте звільнили в залі суду за амністією. Крім Юдаєва, суд ухвалив вироки ще 3-м учасникам масових заворушень у Харкові у квітні 2014-го року. Це Сергій Гапонов, Олег Крутов та Денис Левченко, яких звинувачують у масових безладах при захопленні обладміністрації. Вони отримали 5 років тюрьми та звільнені від покарання з іспитовим треміном на 3 роки. Юдаєв перебуває під вартою 3,5 роки. І до частини терміну застосовується “закон Савченко”, згідно з яким 1 день в слідчому ізоляторі рахується за 2.

Світлана Шмадченко, суддя

Засудженого Юдаєва звільнити від відбування основного покарання. Юдаєву роз’яснити наслідки застосування амністії. А саме, що у разі застосування амністії в подальшому протягом 10 років амністія проти нього не може бути застосована. Юдаєва Сергія Олеговича звільнити з-під варти в залі суду негайно.

Згідно з рішенням суду, на Юдаєва та інших учасників заворушень за нищення майна накладається низка стягнень. Зокрема, на користь обладміністрації, обласної ради, Академії внутрішніх військ та на користь держави за витрати на проведення низки експертиз.

Світлана Шмадченко, суддя

Стягнути з Юдаєва, Левченка, Крутова, Гапонова на користь Харківської обладміністрації матеріальну шкоду в розмірі 186 тис. 369 грн. Стягнути з Юдаєва, Левченка, Крутова, Гапонова на користь обласної ради матеріальну шкоду в розмірі 117 тис.86 грн.  Стягнути з Юдаєва, Левченка, Крутова, Гапонова на користь Обласного комунально-експлуатаційного підприємства “Держпром” матеріальну шкоду в розмірі 3 млн. 370 тис. 490 грн. 2 коп.

Та одразу після після звільнення будівлі облради у 2014-му керівництво обларади називало більші суми збитків.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради (квітень 2014-го р.)

Спалені кілька кімнат повністю, пошкоджені коридори, вибито величезну кількість вікон. Сума збитків обласній територіальній громаді сьогодні завдана близько 10 млн.грн.

В обласній раді повідомили, що коментувати різницю в цифрах завданих збитків будуть лише після того, як рішення суду набуде чинності. Захист Юдаєва висловив незадоволення вироком. На фінансових питаннях увагу не акцентував.

Дмитро Тихоненков, адвокат

Никаких доказательств нет, длинный приговор, и все, что там написано, никак не связано с Сергеем Олеговичем. Да, он был в АТН. Мотив неприязни к работникам на тот момент, к информационной политике не исключает состава хулиганства.

Щодо апеляції, каже адвокат,  ще буде радитися з Юдаєвим. Під час виголошення вироку підсудний прохав викликати медиків, мовляв після побиття погано почувається. Після оголошення рішення суду лікарі оглянули Юдаєва та зміряли йому тиск

Лікар

У тебя прекрасное давление, давление космонавта.

Нагадаємо, Сергій Юдаєв, активний учасник проросійських акції у Харкові, стрімер. Він брав участь у квітневих безладах 2014-го року під час захоплення Харківської обладміністрації. Коли його затримали, заявляв, що погром в обладміністрації вчинили провокатори, до того ж він не визнає своєї участі у хуліганстві в редакції новин “АТН”. За різними даними, у заворушеннях та нищенні майна обладміністрації брали участь від 500 до майже2-х тис. проросійсько налаштованих мітингарів.

Приміщення звільнили бійці вінницького «Ягуара». Було затримано понад 60 людей. Судові процеси над більшістю з них тривають.

Світлана Маренич