До Міжнародного дня біженців у Харкові висадили “Алею миру”

Висадкою молодих каштанів на алеях Цетрального парку культури та відпочинку у Харкові відзначили Міжнародний день біженців. В акції взяли участь близько 30 осіб. Серед них було чимало представників країн Африки, Середньої Азії та Ближнього Сходу, котрі знайшли притулок в Україні.

 

біженці0015

Понад 5 років тому цей чоловік приїхав до України з Малі, шукати притулок. Він просить не показувати обличчя та не називати його справжнього ім’я. Представляється просто “Буба”. Чоловік зізнається: хоч, адаптуватися до українських реалій було важко, та все ж повертатися на Батьківщину він не планує, принаймні найближчим часом.

“Буба” біженець

Я живу в Украине шесть лет.  Конечно, есть трудности, потому что в стране идет война, трудно. Я сейчас живу сам с дочкой.

Разом з іншими іноземцями, що знайшли притулок на Харківщині, “Буба” долучився до акції, присвяченій Міжнародному Дню біженців. Традиційно у світі цю дату відзначають 20 червня. Цьогоріч у важливий для кожного біженця день, “Буба” висаджує дерева у Харкові. Допомогає йому і маленька 3-річна донька.

Загалом, в акції до Дня біженців у Харкові взяли участь близько 30 осіб, серед них чимало представників країн Середньої Азії та Ближнього Сходу. Сама ідея акції: висадити на алеях Центрального міського парку культури та відпочинку молоді каштани належить представникам місцевого осередку агенції ООН у справах біженців.

Вартан Мурадян молодший польовий офіцер агенції ООН у справах біженців у м. Харкові

Тобто людина, яка втратила своє коріння, свою землю і зараз знаходиться на іншій території. Тобто, коріння нідочого не прив’язано, а коли посадить це дерево, то здобуває своє коріння. Ми сподіваємося, що так стане з біженцями та шукачами притулку.

Як зазначають представники ООН в Україні, наразі, через військові конфлікти, у тому числі і в нашій державі, за різними підрахунками у світі налічується близько 65 мільйонів біженців. Такої складної ситуації із переселенням людей не було з часів Другої світовой війни, розповідає Вартан Мурадян. І додає: чимало біженців – іноземців прибувають на територію України, тут шукають притулок та нову домівку.

Вартан Мурадян молодший польовий офіцер агенції ООН у справах біженців у м. Харкові

Знову ж таки з різних країн: Узбекістан, Африка, Судан, Ірак, Сирія – тобто це різні країни, де люди були вимушені виїхати через військові дії звідти.

Окрім цього, зауважують представники ООН, в Україні залишається непростою ситуація із внутрішними переселенцями зі Сходу та Кримського півострова, які де-факто, також є біженцями, бо через військові дії залишили власні оселі та рідну землю. На Харківщині таких перебуває понад 100 тисяч чоловік.

Мілен Мода

біженці0002 біженці0004 біженці0006 біженці0007 біженці0013 біженці0014