До Харківського інституту протезування приїдуть реабілітологи з Ізраїлю

Зараз тривають перемовини обласних владників із посольством Ізраїлю задля того, щоб група ізраїльських реабілітологів приїхала до УкрНДІ протезування. Про це розповіла губернатор Харківщини Юлія Світлична під час поїздки до інституту.

реабілітологи

 

За словами директора УкрНДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніни Салєєвої, така допомога зараз є найнеобхіднішою для інституту.

«Найцінніша допомога – це знання. Добре, коли нам допомогли з басейном для реабілітації, і ми можемо освоїти нову методику, допомогли з можливістю побачити нові види протезів, але головне – щоб ми могли потім дати їм раду. Те, що ми можемо отримати досвід Ізраїлю, – це дуже радісна новина. Коли в нас була проблема заживлення важких пролежневих ран, які дуже довго не загоювались, Ізраїль нам допоміг, вони щиро поділилися тим, що знали на цьому етапі, і ми зрушили з місця», – сказала Салєєва.

За час, що пройшов з початку АТО на Донбасі, УкрНДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності суттєво зміцнив матеріальну базу, розширив можливості реабілітації та допоміг уже більш, ніж 100 важким пацієнтам – військовим та цивільним, що отримали поранення в зоні проведення АТО.

«Я дуже задоволена, що Харків сьогодні може відповідати на ті проблемні питання, які виникають і в інших регіонах, оскільки такий інститут протезування єдиний в Україні, – відзначила директор УкрНДІ протезування. – Він поєднує і клінічну сторону, і технічну, і наукову, і наше завдання – дати відповідь на найскладніші випадки. Понад 65 воїнів АТО з важкими пораненнями пройшли через наш інститут. Робимо все для того, щоб наші хлопці могли вийти абсолютно готовими до життя».