До 1 вересня 2013-го шкільними автобусами буде забезпечена вся Україна

 

Для багатьох школярів та їх батьків, що мешкають у віддалених селах, де немає власної школи, дорога до навчального закладу – справжнє випробування, а наявність шкільного автобуса – давня мрія. Цього року більшість учнів Миколаївської області отримають можливість безперешкодно добиратися до своїх шкіл.
Софія згадує як взимку не раз діставалася школи пішки. Коли автобус виходив із ладу, усі сільські діти долали 2 кілометри, щоб потрапити до навчального закладу. Дівчинка каже, після такої дороги втомлювалась і було вже не до навчАння.
Софія, учениця Катеринівської школи  (Миколаївщина)

Бувало таке, що запізнювалася на уроки через сильну завірюху
Для батьків навчання – суцільне хвилювання, навіть не за оцінки, а за дорогу до школи. Діти мусять їздити у сусіднє село. До навчального закладу відправляли малечу з острахом. Адже це дорога і різне може трапитися.
Анна Кравченко, мати учениці Коблевської школи (Миколаївщина):

Взимку завжди проблеми, коли заметілі, ожеледиця. У нас два села без шкіл – Леніне і Морське – туди нелегко дістатися. Дороги погані, нелегко розчистити. Діти не можуть потрапити до школи тижнями. Тепер сподіваємося, що у нас покращиться ситуація
Цього року діти Миколаївщини діставатимуться школи новенькими автобусами. Область отримала 37 машин. Директорам високопосадовці вручили ключі від транспорту.

Дмитро  Табачник, міністр освіти та науки України

На очереди по графику все 27 регионов Украины. В этом году одна из самых больших поставок  – это 48 автобусов – Крыму, 40 – Житомирской области, 41 – Одесской. Примерно 37-40 автобусов в каждую область

 

Полегшити життя малечі – ідея давня. Ще 2003 року було започатковано програму «Шкільний автобус». Цього року хочуть виділити тисячу машин. До 1 вересня 2013-го шкільними автобусами буде забезпечена вся Україна.

За матеріалами УТР