Дерев'яні туристичні марки (відео)

Дерев’яні кружальця з зображенням архітектурної, історичної або природної пам’ятки має відтепер і Харківщина. Загалом вісім туристичних марок. Цей туристично-колекціонерський рух вперше з’явився у Чехії тринадцять років тому. Підхопили цей рух і на Харкіщині.

 

Держпром, Дзеркальний струмінь та Покровський монастир на дерев’яних марках. У першій столиці презентували вісім туристичних марок. На них зображенні видатні місця Харкова та області. Ідея створення харківської серії належить Вікторії Кацай. Жінка розповідає, має у власній колекції майже сотню туристичних марок, тож звернулась до оргкомітету проекту з пропозицією зробити марки з видатними місцями Харківщини. Виготовляють такі сувеніри лише в Чехії.

Вікторія Кацай, ініціатор створення харківських туристичних марок

Я посылала фото этих объектов, и чешские художники делали эскиз. Потом мы его одобряли, и марки поступали в производство. Вот эта марка даже двухстороння. Это тоже чешские художники и дизайнеры.

Увічнити память не лише про існуючі, але й про зруйновані видатні місця. Кожна марка має свій номер. Колекціонер, що збере десять марок, отримує безкоштовну марку з зображенням зниклої пам’ятки архітектури. Так організатори проекту нагадують про необхідність зберігати архітектурні надбання. Марки презентували у музеї Харківської Єпархії. На трьох з них зображені храми. У музеї переконані – такі сувеніри привернуть увагу до церковних пам’яток та сприятимуть розвитку духовності.

отець Максим Талалай, завідуючий церковно-історичного музею Харківської Єпархії

По всему миру 18 тысяч коллекционеров туристических марок. Они будут приходить сюда, соприкасаться с духовностью. Это отнюдь не рекламная акция.

Наступна марка має з’явитись у серпні. Вона буде присвячена п’ятдесятиріччю возведення Митрополита Никодіма у архіїрейський сан. За всю історію існування туристичних марок лише дві з них були присвячені персоналіям.

 

Анастасія Горєлкіна