День Незалежності у Харкові – без офіціозу (відео)

День Незалежності , принаймні вранці – не день свята, а день тиші.

незал света

На майдані Свободи немає виставок, трансляції параду, як це було торік. Лише робітники розбирають конструкції сцени після вчорашнього концерту. Багатьом харків’янам та гостям міста це незрозуміло.

Сергій, харків’янин

Договорився з жінкою, щоб опять сюда, а прийшов- демонтажні роботи, сцену розбирають, я думав, будуть збирати, а її розбирають.

День Незалежності – це час саме для яскравого показу української культури, народної творчості, – говорить житель Зміївського району Володимир. Мовляв, слід було організувати виступи народних ансамблів, покази картин народних художників на центральній площі Харківщини саме в день Незалежності. Бо в сільських клубах керівництво відстало від життя, не приваблює туди молодь. Тож вона не спілкується, занурюється в комп”ютери, де часто нав’язується чужа культура, – говорить Володимир.

Володимир, житель Зміївського району

В Змієві є свої колективи, і по селах є, але їх ніхто не знає. На клубі замок заіржавів, відкривається тільки на 9 травня- пісні там совєтські, “День побєди” крутяться.

Багатьом харків’янам впадає в очі не лише контраст між святкуванням дня міста і Дня Незалежності. Мовляв, у прифронтовому місті має бути інакше. До того ж, чомусь під час відзначення дня Харкова десятками років головний акцент робиться лише на 70-річній, а не понад 300-річній історії, – не можуть збагнути жителі міста. Це свідчить про небажання місцевих керманичів щось міняти у звичній, сформованій за радянських часів ідеології, рухатися вперед.

Олександр Сулима, харків’янин

Харків має 350-річну історію! Чому центром всього його самосприйняття має бути лише Перемога, звільнення від загарбників у Другій світовій війні? Це важливо, але це лише частинка великої історії. Це не зовсім правильно, бо це нас пов’язує з російськими міфами: “Великая атечественная вайна, русский мир”.

Тим часом гості міста ще не встигли роздивитися всіх тонкощів харківського Дня незалежності. Киянка Аня каже, що місто загалом має патріотичний вигляд. Разом із другом вони збираються увечері на концерт культового українського гурту. На переконання дівчини, українська Незалежність сьогодні – це активна участь молоді в будівництві нової, сильної країни в центрі Європи.

Аня, гостя із Києва

Багато що роблять для країни старші покоління. Це неправильно. Треба, щоб молодь вставала, піднімалася на ноги, об’єднувалася. Буде тримати молодь Україну- я вважаю, все буде добре!

Для волонтерів Харкова святковий день Незалежності – це не відпочинок, а як і в попередні роки, – робота. Допомога бійцям на фронті та у шпиталі. На їх переконання, велике значення сьогодні має протистояння українців агресорові не лише на фронті , а й у мирному житті. А без знання минулого, в якому наші предки проливали кров за свободу, нічого не вийде. І для тих, хто хоче знати правду, телевізор чи то соцмережі – не завжди добрі порадники.

Ярина Чаговець, голова правління БФ “Сестра милосердя”

Все це балаканина: розказують- ти не правий, – все це балаканина. Треба своєю головою думати. Читати різні, правильні ресурси. Треба шукати, копати, дивитися, як все відбувалося. Це все знов повторюється.

Незалежність не можна купити, -говорять харків’яни. Вона виборюється щоденною працею, любов’ю до своєї справи та до тих, для кого ти її робиш. А ще – повагою до себе, своєї нації.

Світлана Маренич