Чому тонуть люди?

Дев’ятеро людей потонули минулими вихідними на Харківщині. Серед загиблих на воді одна дитина. Надзвичайники стверджують – зазвичай лихо на воді відбувається, коли відпочивальники нехтують елементарними правилами безпеки.

 

Для дев’яти жителів Харківщини, відпочинок на воді вихідними мав летальний наслідок. У Журавлівському гідропарку загинула жінка. На ставку в селі Богодарове Барвінківського району та в Червонооскільському водосховищі Борівського району потонули двоє чоловіків. На річці Сіверський Донець в Ізюмі на воді загинула шестирічна дитина.

Євген Василенко, ст. інспектор обласного управління МНС

 

Пока мама загорала, ребенок гулял по берегу, подскользнулся, упал в реку, захлебнулся, утонул, никто не мог ему помочь, рядом не оказалось никого.

Вода легковажності не дарує. Надзвичайники вкотре нагадують про елементарні правила поведінки при відпочинку на водоймах – пильнувати за дітьми, не пірнати в незнайомому місці, не заходити в воду напідпитку. Відпочивальники до дотримання цих правил ставляться по різному . Є такі, що на власні очі переконались до чого можуть призвезти пустощі на воді.

Сергій Шатковський, відпочивальник

На воде уси соблюдаем

Дмитро Сай та Катерина Шеіна, відпочивальники

Пьяной компанией лазили там, заплывали далеко, переплывали Журавлевку на платный пляж. Пытались играться, топить друг друга. Потом не совсем было приятно. Летальных исходов я не видела, но все же скорая была.

Я никогда не заплываю на глубину, я боюсь. Я тоже глубины боюсь очень. Насколько я знаю, дальше буйков нельзя заплывать особенно детям таким, как мы. (Никогда не заплываете?) Нет, никогда.

Поки грім не вдарить, дурень не перехреститься. Цього розбишаку рятівники Журавлівського гідропарку із девятої ранку намагаються вберегти від біди. Хлопець вже тоді був добряче піддатий, і чи не кожні півгодини – ще пляшка пива.

Ігор Дончак, старший рятувальник

Мы постоянно предупреждаем, ведем беседы с отдыхающими, как правило, мало народ не реагирует. Приходится отгонять их, которые заплывают далеко.

Купальний сезон триває лишень місяць. За цей час у водоймищах Харківщини потонули більше сорока людей. Найбільше трагедій на воді припадає на вихідні та свята. Безпекою на пляжах переймаються й обласні владники. Зараз в області триває робота із переукладання договорів з орендарями ставків. Загалом, на Харківщині більше восьмисот водойм взяті в оренду. В обладміністрації наголошують, районні адміністрації мають переукласти договори оренди таким чином, аби орендар ніс відповідальність за організацію безпечного відпочинку на воді. Йдеться про наявність рятівників, медиків та очищення дна водоймищ. Наразі, переукладена половина орендних угод.

 

Юлія Ляхова