Чому на харківських заправках дорожчає бензин? (відео)

Від 50-ти копійок до гривні подорожчав бензин на харківських заправках за останній тиждень. Експерти ринку нафтопродуктів пов’язують здорожчання пального із зростанням цін на нафту на світових ринках та підвищенням курсу основних валют.

заправка

Заправити бак легковика на півсотню літрів сьогодні дорожче, ніж місяць тому – в середньому на 85 грн., – кажуть водії. Літр бензину А-92 подорожчав майже на 1 грн. 80 коп, А -95 -на 1 грн.75. А дизпаливо додало в ціні 1 грн.76 коп. Тож більше працювати, більше заробляти і таким чином боротися з високими цінами на бензин – такий рецепт харківських власників автівок. Чому в Україні ціна на пальне не падає навіть тоді, коли зменшуються ціни на нафту, як це відбувається в Америці, водії сказати не можуть. А розбиратися з тим, чи імовірна змова операторів ринку нафтопродуктів, залишають чиновникам- антимонопольникам та силовикам.

Вадим, харків’янин

Я не экономист, мне трудно оценить все эти законы. Наверное, слабая экономика- цены растут. Будет сильная экономика- будут низкие цены. Если сговор есть- это компетенция милиции, СБУ и так далее.

Стабілізації цін на бензин та дизпаливо, що зросли останнім часом, сприятиме лише поступовий перехід на електромобілі, – так думають водії машин, які  заряджають акумулятори поруч із заправками. Вони впевнені, що у зростанні бензинових цін винні спекулянти нафтового бізнесу, які не бажають відмовлятися від надприбутків .

Ігор, водій електромобіля

Это бmет в основном по водителям, людям, которые пользуются автотранспортом. А электротранспорт-это будущее. Этими словами можно сказать все. Пока будет существовать нефтяной бизнес, не будет возможности развивать электротранспорт, рынок электромобилей.

Тим часом експерти ринку нафтопродуктів називають зростання цін на бензин об’єктивним, не залежним від людського фактора. Мовляв, ціни складаються із підвищення ватості нафтопродуктів і валюти, яку треба купити на внутрішньому ринку, аби заплатити постачальникам із-за кордону. Хоча не виключають певної гри нафтових брокерів на світових біржах.

Сергій Зозуля, експерт ринку нафтопродуктів

Они смотрят-нефть приупала. Мы в нее вложим деньги. Она поднимется- мы фьючерсы подороже продадим-тоже спекулятивная составляющая на цену влияет. Также влияет политическая составляющая. Надо какой-то режим придушить-идет политическая подковерная борьба, чтоб нефть была дешевая, а режим попослушнее.

Тим часом нафта кілька місяців поспіль поступово зростає в ціні, – розповіли фахівці з міжнародного бізнесу. Мовляв за останні півроку вона зросла на 20%. Тому годі шукати змову на ринку нафтопродуктів.

Тарас Данько економіст

Ринок нафтопродуктів- це наддосконалий ринок, і всі гравці зацікавлені обігнати конкурентів на нижчих цінах. Тобто як є можливість-трошки продавати дешевше, трошки дістати десь дешевше, то вони будуть це робити, бо до них будуть іти покупці.

За стрімкою зміною цін на заправках стежать і ті харків’яни, які не мають власних автівок. Адже певні , що додана вартість зрештою вдарить і по їхніх кішенях збільшеням цін на перевезення всіх товарів та на маршрутки.

Наталія, харків’янка

Машина, которая возит хлеб, она тоже бензин потребляет. Поэтому я не думаю, что найдутся довольные люди.

Сергій, харків’янин

До тех пор, пока с коррупцией не борятся, будут цены постоянно расти. На всех отразится- на продуктах, на жизни, на пенсиях. Я считаю, если нефть дешевеет, а бензин дорожает, то гнать надо чиновников метлой.

Зростання ціни на пальне не є значним фактором для здорожчання інших товарів, – кажуть експерти. Мовляв, ціни на хліб , молоко чи цукор зростуть через витрати на бензин на 1-2%. Тоді, як підвищення зарплат всередині країни і розширення можливостей для експорту тягнуть за собою більш значне зростання цін на продукти. Ще один із чинників, що теж останнім часом обумовлює здорожчання бензину та дизпалива, – зміцнення євро щодо долара, – говорять експерти-економісти. Мовляв, в Українї акциз на паливо прив’язаний до євро. І левова частка нафтопродуктів купується за євро. Тож експерти ринку нафтопродуктів радять ставити на автівки газове обладнання, попри те, що ціни на скраплений газ останнім часом теж коливаються.

Сергій Зозуля, експерт ринку нафтопродуктів

Часть газа мы производим сами-часть газа покупаем. И сейчас такая специфика, что все равно цены на газ будут дешевле, чем на бензин.

Втім, уже з 10-ого жовтня в Українській асоціації скрапленого газу прогнозують поступове підвищення цін на нього через зростання світової ціни.

Світлана Маренич