Більше тисячі “строковиків” з Харківщини поповнять лави українського війська (відео)

На Харківщині триває осінній призов на військову строкову службу. Всього за рік на Харківщині за призовом підуть на сулжбу більше тисячі чоловік. Серед них і офіцери запасу, які не проходили строкову службу. Про умови цьогорічної військової строкової служби – далі.

призов

З 2-го жовтня на Харківщині розпочався осінній призов на строкову службу. Загалом, за рік на Харківщині мають призвати 1065 людей. Половину від плану вже виконали, кажуть в комісаріаті. Новобранці осіннього призову поповнять лави збройних сил України, сухопутних військ та Національної гвардії. Тривалість служби залежить від освіти новобранця – 12 місяців для тих, хто має вищу освіту,  та 18 – з середньою. Строковики не беруть участі в антитерористичній операції на сході країни, – запевняють у комісаріаті, та можуть розраховувати на матеріальну допомогу.

Юрій Калгушкін – військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату

При призыве им выплачивается денежная помощь в размере 3 200 гривен, сразу у нас работает представитель банка, выписывается карточка и только есть решение областного комиссара о призыве и присвоении звания рядовой, сразу эти деньги перечисляются на карточки. При увольнении выплачивается сумма в размере 1 500 гривен.

Осіння призовна кампанія стосується і офіцерів запасу. Рінчий план на Харківщині – призвати 111 чоловік з 11-ти тисяч, що перебувають на обліку. Під час осіннього призову лишилося набрати 40 офіцерів. За ними зберігається місце роботи, офіцери запасу також не беруть участі в АТО.

Юрій Калгушкін – військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату

Это специалисты радиоэлектронной борьбы, это специалисты – механики, танкисты, будем так говорить. Это специалисты по ракетному вооружению, психологи, юристы. Вот в основном те специальности, по которым мы будем сейчас призывать офицеров.

Військкомат потрібно інформувати про зміну сімейного статусу, переїзд, зміну місця реєстрації – інакше військовозобов’язаному загрожує адміністративна відповідальність. Загалом, цього року до районних військкоматів не з’явилося більше 15-ти тис. людей.

Володимир Новиков – помічник харківського обласного військового комісара

На сегодняшний день по осеннему призыву 321 призовник притягнутий до административной видпо, по 7 призовникам уже подано и внесено в досудебные расследования по криминальному провадженню. По весеннему призыву было складено 610 постановлений о административном нарушении и 14 розпочато и на данный момент ведется 14 криминальных проваджень, это только по призовникам.

Тим часом у випадку перевищення службових обов’язків військовими комісарами призовники та їх рідні можуть звернутися на “гарячу лінію” за номером – 712-08-77

Діана Корсун