Безпека іноземців та українців під час проведення ЄВРО 2012

У дні ЄВРО Харків перетвориться на місто футбольних фанів та правоохоронців. Про безпеку іноземців та самих українців під час проведення ЄВРО в Україні ішлося на засіданні круглого столу “Безпека громадян у містах, що приймають ЄВРО 2012” у національному університеті внутрішніх справ.

 

Правопорядок під час проведення ЄВРО буде забезпечений на належному рівні. Уже з 5 червня, коли до Харкова почнуть прибувати перші вболівальники, групи забезпечення громадського порядку переводяться на цілодобовий режим служби, розповів ректор університету внутрішніх справ Олександр Бандурка. Загалом, на Харків під час ЄВРО працюватимуть гарнізони Харківської, Сумської та Полтавської міліції і 1 700 працівників університету внутрішніх справ.

Олександр Бандурка, ректор ХНУВС

Крім того, 1600 працівників органів внутрішніх справ пройшли у нас мовну підготовку на ту мінімальну мовну забезпеченість спілкування з іноземцями на побутовому рівні.

Використовуючи досвід Південної Африки, Австрії, Німеччини та інших країн, які проводили світові та европейські футбольні чемпіонати, державні служби й міжнародні організації підготували спеціальні листівки для іноземців англійською мовою про те, що слід робити, коли виникне якась проблема, і чого не можна робити в Україні.

Катерина Левченко, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру “Ла Страда- Україна”

У цих листівках, а їх, завдяки ОБСЄ та Ла Страді, надруковано близько 500 тисяч, говориться про те, що злочином є секс із дитиною. Тому, що проблеми секс- експлуатації, секс-туризму – це проблеми, які зазвичай йдуть поруч із такими великими подіями.

Учасники круглого столу застерігають: батьки під час проведення ЄВРО мають уважно ставитися до дітей, не відпускати їх увечері гуляти, аби вони не стали жертвами педофілів. Бо працівники правозахисного центру проаналізували близько 30 іноземних сайтів. Там є інформація, де в Україні під час ЄВРО можна буде купити послуги неповнолітніх. Реальність невтішна, кажуть організатори круглого столу. На футбольний чемпіонат здебільшого можуть приїхати не інтелігентні люди, а просто фанати, які не лише не відзначаються зразковою поведінкою, а схильні до правопорушень. Але як то кажуть – попереджений, значить врятований.

 

Світлана Маренич