Безхатченків зігрівають примусово

Морози не залишають Україну. Кількість жертв на сьогодні сягнула сто двадцять осіб. Тільки по Харкову за минулу добу понад сто мешканців звернулися до лікарень с холодовими травмами. Тим часом на залізниці почали примусово зігрівати безхатченків. Правоохоронці збирають їх біля вокзалів і відправляють до центру соціальної допомоги. За день туди потрапляє до двадцяти людей.

 

Безхатченків з вокзалів місцеві правоохоронці відвозять до центру соціальної реабілатації. Там безпритульні можуть зігрітись, поїсти та отримати медичну допомогу.

Ігор, безхатченко

Живу на вокзалі, привезли сюди, нагодували, тепло, добре.

Руслан, безхатченко

Мене сюди привезла міліція з залізничного вокзалу. Тут надали мені (можливість) лікаря пройти, подивилися мене, все нормально, добре. Ось зараз чай дали з булочкою, вермішель з окропом, хлібця. Тут тепленько, добре.

Кожного дня правоохоронці привозять до центру приблизно двадцять безхатченків. Там їх оглядають, складають списки для проходження флюорографії.

Олександр Калашніков, заступник директора центру соціальної реінтеграції бездомних

Наша медична сестра робить зовнішній огляд цих людей, і потім визначає необхідність надання їм первинної медичної допомоги.

З настанням холодів на вокзалах побільшало безпритульних, кажуть правоохоронці. Адже саме вокзали працюють цілодобово і опалюються. Для допомоги безхатченкам тут організували спецоперацію порятунок.

Віктор Кравчук, начальник відділу охорони громадського порядку на Південній залізниці

До проведення даної операції залучається особовий склад всіх служб та підрозділів УМВСУ на Південній залізниці, а також додаткові сили, а саме – військовослужбовці внутрішніх військ, які патрулюють спільно з нарядами патрульної служби Управління, стрільців воєнізованої охорони, а також громадськість.

Співробітники транспортної міліції звертаються до харків’ян з проханням звертати увагу на безхатченків на вокзалах та сповіщати правоохоронців і спеціальні служби.

 

Анастасія Горєлкіна