Байбак Тимко спрогнозував ранню весну

Сім років роботи і тільки одна помилка. Тимко другий продовжує династію байбаків-синоптиків. Син колишнього головного Харківського синоптика вже вдруге робить свій прогноз.
Тимко другий не побачив свою тінь та відмовився від їжі. Байбак навіть не захотів їсти свої найулюбленіші ласощі – яблука та молоко, каже біолог Віктор Токарський. А це, за його словами, означає шість тижнів лютих морозів до теплої весни.
Віктор Токарський, опекун байбака
Могут наступить сильные морозы, а если он начнет есть, включаются физиологические проблемы. Воды очень много в организме, а для зимоспящих это подобно смерти, если они на морозе.
Минулого року Тимка другого посвятили у студенти. Йому зшили спеціальну форму. А цього року – національний костюм. Молодого байбака хотіли представити в образі козака. Однак Тимко відмовився одягати обновку. Біологи посилаються на його характерність. Кажуть, батько Тимка був спокійніший. Людмила Ушакова шила костюм для байбака. Жінка вже має нові ідеї нарядів для Тимка другого.
Людмила Ушакова, біолог
У нас он был студентом, теперь национальный костюм, потом мы его сделаем специалистом. Нет – молодым специалистом – это будет свободная форма.
Визначати початок весни за допомогою тварин – чисто слав’янська традиція. Однак українці забули про це на двісті років. Нині цю традицію відроджують, каже журналіст Олександр Швець.
Олександр Швець, організатор заходу
Определял весну не только байбак, а и другие животные, которые жили на этой территории. Но мы считаем, что байбак самый точный предсказатель прихода весны, поэтому мы сделали ставку на него.
(оновлена інформація)