Аби місцева влада була організована ефективніше (відео)

Про недоліки та переваги реформування виконавчої влади на місцях говорили учасники круглого столу з питань реформування місцевого самоврядування в Україні.

На часі законопроєкт чи ні, допоможуть визначитись представники європейської спільноти. Вони вже десять років виконують роль експертів у підготовці законопроектів, які регулюють роботу місцевого самоврядування. Сім головних недоліків визначили представники Ради Європи. Зокрема, пояснили, чому молоді спеціалісти уникають роботи в органах самоврядування.

Марку Жерар, експерт

Існує проблема відсутності належного законодавчого забезпечення пов’язаного зі службою в органах місцевого самоврядування. А відтак ця служба виявляється не такою привабливою для випускників ВУЗів та молодих перспективних працівників.

Крім того європейський експерт наголосив, що реформа самоврядування на місцях не узгоджена з політикою регіонального розвитку. Визнає недоліки і президент обласної асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Чернов, говорячи про незнання законодавчої бази.

Сергій Чернов, президент обласної Асоціації органів місцевого самоврядування

Це наша загальна проблема, що ми інколи навіть не те, що не знаємо їхніх назв, а саме головне дуже рідко підходимо до них в повному обсязі, у їх виконанні. І цю повагу до законодавства треба сьогодні виховувати. Не в нашому віці, а розпочинати виховувати їх зі школи. Привести у відповідність, щоб вона була зрозумілою для громадськості.

За причину незнання законів Сергій Чернов називає велику кількість документів. Адже якщо в Європі економіка керується десятьма тисячами законів, то в Україні таких документів – сімдесят тисяч. Отже, на думку Чернова, аби реформа була ефективнішою, вона має предбачати не тільки зменшення законодавчої бази, а й приведення документів у відповідність один до одного.

Олена Рижова

httpv://youtu.be/kBYKas1PZRs