Аби хліб не дорожчав, уряд використає адміністративні та ринкові важелі впливу

В умовах підвищеного попиту на хліб у світі та дороге зерно, уряд взяв під контроль ціни на цей продукт в Україні.

За словами віце-премєра Сергія Тігіпка, на внутрішньому ринку збіжжя вдосталь, тож і вартість українського хліба буде стабільною.
Сергій Тігіпко – віце-прем’єр-міністр, міністр соціального розвитку України
Цього року Україна матиме врожай на рівні 45-46 млн тонн. Причому, це зерно гарної якості, особливо на Півдні. Маємо ще перехідні залишки – близько 12 млн тонн. Тож Україна з хлібом, і у нас є всі підстави вважати, що зростання цін на хліб не буде
Попри здорожчання зерна на світових ринках, держава зробить все, щоб зберегти передусім  ціну на так звані соціальні сорти хліба –  каже Тігіпко. Пекарів, зокрема, підтримуватимуть дотаціями.
Сергій Тігіпко – віце-прем’єр-міністр, міністр соціального розвитку України
За цей рік ціна на хліб майже не змінилася, але оскільки є зростання ціни на зерно та борошно, то в такій ситуації держава повинна провести інтервенцію хліба, який є в державних резервах, щоб забезпечити стабільні ціни на соціальні сорти хліба Ціни на хліб у Києві цього року не підвищилися. Батон як коштував 3.30 так і коштує. А хліб як був 4 гривні, так і є.
Серед іншого, за словами віце-прем’єра, в Україні можуть запровадити пряму підтримку виробників хлібобулочної продукції. Зокрема, йдеться про закони, які готують в кабміні. Їх ухвалення дозволить виробникам хліба завозити більш якісне обладнання з-за кордону за пільговИми цінами. Міністр також наголосив – щоби ціна на хліб не зростала, держава  використовувати, як адміністративні методи впливу, так і ринкові.

Анастасія Точилова, Олександр Ковалевський, Новини –  УТР.