30-го жовтня у Харкові стартує “Docudays UA”, фест документального кіно про права людини

“Жахнемо силою мистецтва документального кіно по пропаганді”- такою фразою організатори анонсували 12-й Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» у Харківській області. Його відкриття відбудеться 30-го жовтня в кінотеатрі “8 1/2”.

Чесне документальне кіно здатне захистити від нищівної для свідомості зброї пропаганди, – говорять організатори фесту. Тому цьогоріч своєрідним символом кінопоказів стало зображення танку. Мандрівний “Docudeys UA” покаже 2 стрічки із програми “Пропаганда”, яка була центральною на фестивалі в Києві.

Юрій Чумак, голова Центру правових та політичних досліджень “Дума”

В какой- то мере близок идее к этой программе фильм , который будет фильмом – открытием. Это фильм “Козел за голос”- о том, как в одной из восточных стран на выборах в школе организован подкуп избирателей.

Тематиці спілкування людей з різними поглядами, актуальній для східних областей України, присвячений фільм “Це моя земля”, – говорять правозахисники.

Володимир Каплун, представник Харківської правозахисної групи

Рассказывается об истории земли Палестины , Израиля в еврейских и арабских школах. Там 2 группы людей, которым очень трудно понять друг друга. И каждый по- своему прав.

Цього року в програмі фесту – 40 фільмів. Їх показують в аудиторіях різних областей, в районах Донбасу і навіть у Криму , – говорить Юрій Чумак. Втім, покази в Харкові все- таки мають особливості, -інтригують організатори.

Ігор Кофман, член правління Центру сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв

Завершатся они 6 ноября замечательным фильмом, который предоставило посольство Америки для 2-х городов- Киева и Харькова. То есть можно считать, что фильм закрытия- это уникальный показ для всей Украины в рамках мандрівного фестивалю.

Серед стрічок є мелодрами, комедії та навіть триллери, – говорять організатори фестивалю. Програма фесту представляє 4 стрічки про наше життя сьогодні. Вони мають різну стилістику- від майже епічних до дуже особистісних.

 

Світлана Маренич