13 червня Харківська фан-зона встановила рекорд. Про підсумки Євро-2012 розповіли в УЄФА

Євро-2012 стало наймасштабнішою спортивною подією за роки незалежності України, вкотре з гордістю зазначають організатори.

В УЄФА дивуються цифрам. Відтак, близько півтора млн. людей відвідало стадіони, які протягом турніру були заповнені майже на 99%. Найбільшу телевізійну аудиторію за всю історію чемпіонату привабив матч Англія-Італія. Його дивилися понад 100 млн глядачів. Рекордна кількість глядачів зафіксована в Іспанії – 15,5 млн людей. Мільйонами відвідували вболівальники і фан-зони у містах-господарях.

Мартін Каллен – операційний директор UEFA Events S.A.

Понад 7 млн людей відвідали фан зони. Тобто разом із тими хто прийшов на стадіон – це понад 8 млн. Найбільше уболівальників завітало до київської фан зони. Рекордна кількість глядачів за один вечір була зафіксована під час фіналу, коли в Польщі та Україні понад 500 тис вболівальників дивилися матч. Найбільша кількість в одній фан зоні  –  це 300 тис людей у Харкові 13 червня.

Директор турніру в Україні Маркіян Лубківський відзначив – Україна здобула великий досвід під час організації та проведення чемпіонату. Багато чого тут було вперше та організатори впоралися із завданням. А гості лишилися задоволені. В Україні упереше залучили волонтерів, які допомагали іноземним вболівальникам. Найстаршим в Україні добровольцем став 78-річний водій із Донецька

Маркіян Лубківський – директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні

найдовший шлях подолав для роботи в проекті волонтер з Перу українського походження – Педро Мартін Мендоза-Стрільчук, який приїхав і працював у нас волонтером.  чотири волонтери пройдуть практику в штаб-квартирі УЄФА. Кожен волонтер з приймаючого міста. У вересні цього року, щоби ознайомитися як працює штабквартира УЄФА.

Востаннє перед публікою з’явилися талісмани Євро, які ппрацювали з листопада 2011-го, відтоді з’явилися на 242 заходах. Славек і Славко нарешті показали свої справжні обличчя і розповіли, як отримали ці ролі. Загалом братів-талісманів зіграли 27 українських акторів, спортсменів та вуличних акробатів, які пройшли спеціальний відбір. Головними критеріями біли – зріст, вміння розсмішити та здатність носити на собі костюм завважки 8 кілограмів.

Тарас – актор, що грав Славка

костюми сделаны компанией Ворнер Брозерз. Они довольно качесвтенные но в них жарко. Выходы талисманов длятся по 20 минут. Очень тяжело выдержать долгий выход. Костюмы после выступлений стираются.

Та найбільша інвестиція УЄФА – інвестиція у людський ресурс, наголосив Маркіян Лубківський. Відтак, для співробітників місцевого організаційного комітету Євро-2012 діє  програма подальшого працевлаштування. Деякі фахівці вже підписали контракти з організаторами Олімпіади у Сочі.

Марія Кірсанова, Ігор Коркодим, Новини УТР.