Погіршення сну протягом тижня чи зміна раціону харчування — ймовірні ознаки того, що дитина «на гачку» у груп смерті

Коли уважність викладача до своїх учнів може врятувати їм життя. Вчителька одного з навчальних закладів Харкова повідомила правоохоронців, що останнім часом один з її учнів почав пропускати заняття.

Правоохоронці з’ясували, що 16-річний підліток висловлював наміри покінчити життя самогубством та через соцмережу грав в суїцидальну гру. Нині хлопця з дозволу матері госпіталізували до медзакладу. Щоб подібних ситуацій більше не траплялось — психологи радять підліткам більше гуляти на свіжому повітрі, спілкуватися з рідними та друзями не в соцмережах, а наживо, підтримувати контакт зі своїми батьками. А ще закликають батьків та викладачів звертати увагу на зміну в поведінці дитини та учня. Кажуть, погіршення сну протягом тижня або зміна раціону харчування — перші свідчення того, що з дитиною щось відбувається. Найкраще прояснити ситуацію дозволить і відверта бесіда.

Загалом, кажуть правоохоронці, учасниками так званих «груп смерті» в Харківській області стало 40 дітей. Для виявлення цих дітей у поліції провели спеціальне анкетування, участь у якому взяли понад 1,5 тис людей. Та своїх цілей так звані куратори таких груп не досягли — на Харківщині не зафіксовано жодного самогубства через завдання груп смерті. І щоб така позитивна статистика лишалась незмінною, бути уважними та небайдужими до проблем своїх дітей, учнів чи однокласників, мають батьки, педагоги та самі діти.

Костянтин Шеремет — інспектор ювенальної превенції ГУ НП в Харківській області

Изучая статистику этих анкет — выяснили, что 41 отвечающий на эту анкету, непосредственно был участник этих суицидальных групп. Если говорить о причинах, 32 человека вступили из интереса, 5 по другим личным примерам и 4 по причине наличия какой-то проблемы.

Марина Кехтер — кризовий психолог

Что такое общение с ребенком, а что такое суперконтроль. Потому что вот встречаюсь со случаем, когда родители его контролирует — он туда пошел, он сюда пошел. Но контроль еще не означает наличие контакта между ребенком и родителем. Когда этот контакт ослаблен, нету эмоциональной поддержки, он попадает в зону риска.

Діана Корсун

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники