Золотий лотос в центрі столиці

Корейська інсталяція у центрі Києва. У серці столиці встановили гігантський золотий лотос – символ легковажністі буття.

Він уже розквітнув і навіть ворушить пелюстками. У Києві урочисто відкрили десятиметрову інсталяцію корейського дизайнера Цоя Джонг Хва – Золотий лотос. Квітка із м’якого водостійкого пластику. Це дає їй змогу легко розкривати і закривати пелюстки. Жовтий колір лотоса символічний. Корейський дизайнер каже – на створення гігантської квітки його надихнув золотоверхий Київ.

Цой Джонг Хва – корейський художник та дизайнер

Для створення цієї скульптури я обрав образ квітки-це універсальний символ, зрозумілий більшості людей в усьому світі. Я завжди намагаюся використовувати зрозумілі символи-мені важливо, щоб мистецтво було доступнее людям. І квітка – символ, що допомагає у цьому.

А українські мистецтвознавці назвали подарунок корейського дизайнера своєрідним епіграфом до першого бієнале сучасного мистецтва. Міністр Культури Михайло Кулиняк відначив, що подібні виставки проводять в усіх країнах світу. Наразі вже й Україна готова до таких масштабних проектів.

Михайло Кулиняк, міністр культури України

Україна є країною з глибокими давніми традиціями, культурними і мистецьким, але разом з тим ми повинні всьому світові те, що обов’язково зробимо. Повинні показати,що сьогоднішній мистецький рівень України є не нижчий ніж мистецький рівень у всьому світі.

На думку організаторів, скульптура на Майдані Незалежності продемонструє жителям української столиці виразний приклад того, як можуть співіснувати мистецтво і міський простір. У серці столиці лотос простоїть декілька днів, а потім його перевезуть до Мистецького арсеналу.