Золоте кільце Слобожанщини – туристичні маршрути регіону

“Казки Харківської Швейцарії”, “Святині Слобожанщини” та “Історія Харківських садиб” – у Золотому кільці Слобожанщини вже є п’ять найцікавіших маршрутів. Для туристів це – відвідання поміщицьких маєтків 18-19 сторіч, будинків – музеїв Іллі Рєпіна та Григорія Сковороди, а також культових пам’яток Слобідського краю. Як повідомили в обласному організаційно-методичному центрі туризму, цікавинками регіону в туристично-інформаційних пунктах уже поцікавилися понад три з половиною тисячі туристів.

 

Палацово-паркові ансамблі у Шарівці та Старому Мерчику, Наталіївський комплекс садово-паркового мистецтва та історико- художній музей у Пархомівці – це новий туристичний маршрут під назвою “Історія харківських садиб”. До нього також входить і відвідання Краснокутського дендропарку.

Денис Дармостук, директор обласного комунального закладу “Організаційно-методичний центр туризму”

Мы совместно с райгосадминистрацией готовимся к посещению, возим туда группы туристов. Это и гости Харьковской области, и представители дипделегаций, которые посещают область. И очень бы хотелось, чтоб и другие парки были в таком же состоянии.

Із тридцяти трьох туристичних маршрутів, що існують в області, управлінням туризму виділили п’ять основних. Їх вже опановують туроператори. Наприклад, шанувальники творчості Іллі Рєпіна, обравши другий турмаршрут, зможуть ознайомитися з експонатами будинку-музею художника в Чугуєві та відвідати краєзнавчий музей у Печенігах. А маєток родини Ковалевських, де прожив останні дні філософ та поет Григорій Сковорода, користується популярністю в туристів з СНД. Як кажуть в центрі туризму, для розбудови там туристичної інфраструктури є спільний проект Золочівської райдержадміністрації та спонсорів.

Денис Дармостук, директор обласного комунального закладу “Організаційно-методичний центр туризму”

Мы там хотим построить в перспективе мини-отель на 10 номеров. Я думаю, что он будет наполнен, потому что есть желающие посетить данный объект. И есть желающие его подробно изучить.

Архітектурні пам’ятки Зміївщини – Свято-Троїцький храм, Борисо- Глібський жіночий монастир, а ще – національний парк “Гомільшанські ліси” зможуть відвідати всі, хто обере турмаршрут ” Казки харківської Швейцарії”. Останній, п’ятий серед головних маршрутів, називається “Святині Слобідського краю”. У центрі туризму розповіли, іноземні гості Харківщини почасти цікавляться – чи можливе надання медичних послуг та охорони. І ці питання наразі опрацьовуються. А ще всім, хто буде спілкуватися з гостями ЄВРО, необхідно покращити знання з іноземних мов.

Світлана Маренич, ОТБ Новини

У Харківському національному університеті імені Каразіна до ЄВРО – 2012 будуть удосконалювати знання з іноземних мов екскурсоводи, кажуть в обласному туристично-інформаційному центрі. А також на базі факультету іноземних мов готуватимуть студентів як помічників екскурсоводів із знанням іноземних мов.

Наразі, розробляється ще один туристичний маршрут, який буде здійснюватися по воді. За невелику плату турист зможе сісти на пароплав на Печенізькому водосховищі і перепливти аж до Вовчанського району, у Старий Салтів.

 

Світлана Маренич