ЗНО відбулось без зауважень, попереду вступна кампанія

Жодної апеляційної заяви на процес тестування. Лише двох абітурієнтів видалили із зали цього року. Тестування – дві тисячі одинадцять відбулось майже без порушень, підбили підсумки у Харківському центрі незалежного оцінювання. На черзі вступна кампанія яка розпочалася першого липня. Харківські абітурієнти у лідерах з подання електронних заяв до вищих навчальних закладів.

 

Три людини на місце та суворіші умови вступу. До міліцейського університету прийматимуть тільки найкращих, говорить ректор Олександр Бандурка. Цього року кількість бюджетних місць у вищих навчальних закладах України зменшилася на вісімнадцять відсотків. За словами ректора, до інтелектуальних та фізичних екзаменів додається ще один.

Олександр Бандурка, ректор Харківського університету внутрішніх справ

Поодинокі такі випадки, але вони можуть бути, коли пройшов по всім конкурсам, а потім розачарований не туди потрапив. То для нас дуже важливо, і в зв’язку з цим, завершальним етапом відбору це профбесіда, профорієнтація.

Майже чотирнадцять тисяч абітурієнтів пройшли тестування цього року. Понад півтори сотні не допустили до екзаменів, тому що в них були не всі потрібні документи. Двох абітурієнтів видалили із зали за користування мобільними телефонами.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Жодної апеляції по Харківській та Сумській області та, до речі, по Полтавській теж, жодної апеляції на процедуру ми не отримали. Життя є життя, бувають різні ситуації, діти запізнюються, бувають якісь робочі питання, але для того є уповноважений українського центру, щоб приймати відповідні рішення спираючись на нормативну базу.

Співробітники міліцекйського університету наглядали за порядком під час тестування у трьох областях – Харківській, Сумській та Полтавській. Цього року відкрили новий пункт прийому документів на базі університету внутрішніх справ. Кількість таких пунктів у вищіх навчальних закладах кожного року збільшуватимуть. Про це повідомляє начальник управління освіти області Роман Шаповал.

Роман Шаповал, начальник ГУ освіти та науки ХОДА

Я думаю, що років 2-3-4 і ми повністю відійдемо від тієї практики, що пункти незалежного оцінювання в нас будуть на базі загальноосвітніх закладів.

З особливостей вступної компанії цього року – документи подають в електронному вигляді, повідомили в обласному управлінні освіти. За їхніми словами, паперові документи абітурієнт може подавати, якщо вступить. У перший день вступної компанії десять тисяч людей подали електронні заяви. Півтори тисячі з них – на Харківщині. А термін подачі документів на вступ до вищих навчальних закладів цього року подовжили на десять днів.

 

Юлія Ляхова