ЗНО – день перший, перевірка знань з хімії

Мобільний телефон та інші технічні засоби, за допомогою яких зчитується та обробляється інформація, залиште вдома. Сьогодні майбутні вступники до ВНЗ складали перший тест – із хімії.

 

Готувалася до тесту з хімії добре, проте острах усе одно є, зізнається випускниця харківського ліцею Яна Шевченко. Попереду ще історія, біологія та українська мова, які треба добре написати, аби стати студенткою за обраним фахом. Два останні предмети – не такі страшні. Яна обрала для подання документів два навчальних заклади.

Яна Шевченко, випускниця ліцею №107

Если в медицинский, то на факультет лечебного дела. Если в педагогический, то на ландшафтный дизайн либо биологический.

Повторював шкільний курс із хімії з самого початку, каже Євген Павлік, а це – 6-7 класи і далі. Про омріяні спеціальності автодорожного університету та Юракадемії хлопець розповідає впевнено, каже, налягав на підручники весь останній рік. Але хвилювання та напругу видає просте питання про те, що саме треба пред’явити при вході на перший тест.

Євген Павлік, випускник Харківського державного вищого училища фізкультури та спорту

Паспорт, запрошення, и еще что- то…… сертификат.

Золота медаль та перемоги у змаганнях Малої академії наук, купа грамот, а на додачу ще й запрошення до університету імені Каразіна. Усі ці заслуги не вплинули на сумлінність підготовки онуки безпосередньо перед тестами, каже дідусь випускниці Красноградської школи.

Микола Сасін, дідусь випускниці Красноградської школи №1

И биология, и химия у нас дуже хорошо идет. Но она мечтала и медиком. Это такое стремление. Закончила на отлично – посмотрим.

Покажи документи, знайди себе у списках, перевірся на металодетекторі. А зайшовши до аудиторії, все заборонене – навушники, телефони, плеєри та сумки – поклади на спеціальний стіл. Причому і громадським спостерігачам ЗНО стільниковий зв’язок наказано вимкнути. Аби потім не було претензій.

Катерина Мороз, інструктор

Абітурієнт має право подати апеляцію, якщо він вважає дії інструктора або його колеги невідповідними вимогам. Також заборона сувора на технічні засоби, засоби зв’язку.

Явка на перший тест – на рівні майже 89%, кажуть у регіональному центрі оцінювання якості освіти. Всі, хто не з’явився з поважних причин, мають право на повторне тестування.

 

Світлана Маренич