Значного збільшення охочих оформити біометричні паспорти немає – обл. управління ДМС (відео)

Документ про запровадження безвізового режиму з Євросоюзом – підписано. Сьогодні Президент України у Страсбурзі взяв участь у церемонії підписання рішення ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України. Уже від 11-го червня українці зможуть подорожувати Європою без віз, за умови наявності закордонного біометричного паспорту. Якщо ж Ви користуєтесь старим документом, візу все одно доведеться оформлювати. Утім, із листопада минулого року закордонний паспорт стали видавати лише чіпований. Чи зросла нині кількість бажаючих отримати закордонний документ, та як міграційні служби борються з чергами, дізнавались наші корреспонденти.

vlcsnap-2017-05-17-19h13m54s040

Введення безвізового режиму для Максима великої ролі не відіграє, тому що робота у Чехії, куди парубок зібрався підзаробити, все одно вимагає оформлення трудової візи. Проте похід до міграційної служби за біометричним закордонним паспортом вирішив не відкладати, побоюючись черг із бажаючих оформити документ.

Максим – мешканець Харківської області

Мне кажется, с документами будет немного сложнее, будет сложнее получить паспорт. А выезжать, мне кажется, будет легче.

Аби спростити отримання закордонних паспортів та уникнути черг, із 7-го березня у всіх підрозділах державної міграційної служби запровадили систему електронної черги.

Алла – оператор введення даних обл. управління ДМС 

Упрощает в плане того, что что загруженность в зале по людям, во первых, намного свободнее в зале. Вы можете прийти на свое фиксированное время, в очереди целый день сидеть не будете. Вложитесь максимум в пол часа. Есть несколько способов регистрации:можно зайти на сайт записаться, можно прийти сюда записаться в терминале, можно позвонить по номеру телефона, назвав код подразделения в котором вы хотите оформиться.

В Управлінні державної міграційної служби зазначають, що з появою інформації про введення безвізу кількість бажаючих отримати закордонний паспорт таки зросла, проте не суттєво. Так, із початку цього року заяви на отримання закордоного документу подали майже 50 тис. осіб, а торік за цей же період була понад 41 тис. заяв.

Гага Кікнадзе – прес – секретар обл. управління ДМС 

Ми бачимо не великий зріст на попит, але слід зазначити, що ми працюємо у штатному режимі. Немає в нас ніякого такого зверх -ажіотажу. Ми працюємо в нормальному режимі, оформлюємо і видаємо документи за бажанням громадян.

Запровадження біометричного паспорту не обійшлося і без деяких змін. Якщо раніше можна було внести дані про дитину в закордонний паспорт батьків, то нині доведеться оформити окремий біометричний документ. Для Тетяни, яка приїхала до Харкова погостювати з тимчасово окупованої території, це стало перешкодою у поверненні додому.

Тетян Лебідкова – мешканка міста Севастополь

Нас через границу пропустили, но сказали возможно нужно сделать загранпаспорт. Впринципе нужно загранпаспорт, мы же не против. Потом начались перепоны. У нас папа россиянин, я гражданка Украины, ребенок родился в Украине и тоже гражданин Украины. Оказывется, нужно подтвердить гражданство ребенку, чтоб получить загранпаспорт. Мы по инстанциям ходим уже месяц, не можем подать документы.

Закордонні біометричні паспорти в Україні почали видавати з січня дві тисячі шістнадцятого року. Головною відмінністю біометричного закордонного документу від звичайного є електронний чіп , який містить інформацію про власника: паспортні дані, оцифроване фото, підпис та відбитки пальців.

Юлія Котелевська