Зміни до Конституції України

94 особи працюватимуть над змінами до Конституції України. Указом Президента від 17 травня про створення Конституційної Асамблеї визначено склад новоствореного органу. До нього увійшли народні депутати, представники наукових установ, громадських організацій та незалежних аналітичних центрів. Не менше половини повинні становити вчені-конституціоналісти. Найбільше представництво в асамблеї матимуть представники Національної академії наук.

Леонід Кравчук, голова Конституційної асамблеї

Ми хочемо вивести саму підготовку та концепцію змін і самих змін до Конституції з чисто політичного поля. Ми хотіли б, щоб це було в правовому полі і будемо робити все для цього. Маю всі підстави наголосити що думка Президента України співпадає у даному разі з думкою експертної групи.

Поміж тих, хто братиме участь у роботі над новою Конституцією, жодної людини від опозиції. Від своїх квот відмовились БЮТ, Фронт змін, Наша Україна, Свобода та УДАР. Вони вважають, що рішення щодо реформування Конституції повинна приймати Верховна Рада. Утім Леонід Кравчук проблеми легітимності асамблеї не бачить. Каже, двері для пропозицій з боку опозиційних сил відкриті.

 

Юлія Губська