Зменшення дефіциту бюджету , стабільні ціни на бензин та зведення овочесховищ

фото www.1auto.tv

Урядовці озвучили рецепти розбудови національної економіки.

Уряд створив спеціальну схему, за якою держава виплачуватиме борги перед іншими країнами. Згідно з нею, дві тисячі одинадцятий – це пік виплати кредитів. Цього року держава повинна віддати за кордон більше дев’яноста мільярдів гривень. Наступного майже удвічі менше. Надалі ця сума зменшуватиметься. На розвиток економіки країни залишатиметься більше грошей, говорить прем’єр-міністр Микола Азаров.

Микола Азаров, прем’єр-міністр

Правительство сделало очень тяжелый и трудный выбор, лучше сразу отрезать, пережить этот трудный период и затем выйти на нормальный уровень наших внешних платежей.

Місяць тому зменшили акцизи на бензин, він подешевшав на п’ятдесят копійок. Це перший крок до стабілізації цін на продукти, каже Микола Азаров. На його думку, ще треба розвивати  внутрішній ринок продовольства. Саме тому у минулому році заборонили вивезення пшениці за кордон. Уряд надав гроші на будівництво п’яти оптових ринків в країні та дав наказ регіонам ремонтувати по можливості овочесховища, щоб не завозити овочі з-за кордону дорожче.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Мы 20 миллионов тон картошки собираем, 12-14 миллионов сгнивает, а наши собственные потребности всего 6 миллионов тон этого картофеля, то есть достаточно построить или восстановить ту сеть, которая в советское время была, которая 20 лет не занимались, может в достаточной мере обеспечить наших людей овощами.

Щоб інвестори вкладали гроші в українську економіку треба зменшити дефіцит бюджету, каже віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко. А для цього, за його словами, по-перше, потрібно більше контролювати державні закупівлі. По-друге, провести пенсійну реформу і підвищити пенсійний вік. Потім скоротити витрати державних владників та контролювати ринок нафтогазу.

Сергій Тігіпко, віце-прем’єр-міністр

Абсолютно зрозуміло, що робити. Ми робимо. Не так швидко, як хотілося б, але робимо. Якщо витримати 4 позиції в певній перспективі, то будуть успіхи, це все те, що зробили страни східної Європи, все що зробили страни Балтії.

Перші результати реформ уряд обіцяє вже за три-п’ять років.

Юлія Ляхова