Житло стає ще доступнішим

Житло стає ще доступнішим. Нову держпрограму презентував напередодні в столиці  віце-прем’єр Борис Колесніков.

Кожен українець, сплачуючи 2 тис. грн.  на місяць, зможе придбати двокімнатну квартиру площею 50 кв. м.  Стати новоселом можна буде на умовах фінансового лізингу під 3 %  річних , строком на 12-15 років. Перший внесок – 15 % вартості квартири, у випадку з двокімнатною , йдеться про 45 тис.грн. Принципова новація програми – квартири  “під ключ” , із кухонним блоком та повним комплектом сантехніки.
Борис Колесніков віце-прем’єр-міністр України
мы исходим исключительно из интересов покупателя. то есть человек должен в банке предоставить документы, что он может платить 2 тыс. грн. в месяц и после посещения банка получить ключи


За приклад , розповів Колесніков, взяли досвід Фінляндії. Насамперед, щодо енергозбереження. Зараз в  Україні на 1 кв. м.  житла енергії споживається майже удесятеро більше , аніж у Фінляндії, тоді як середня зарпплата в Україні у рази менша. Фінських спеціалістів залучать і на стадії проектування. Тож, бувайте типові пальнельні споруди- кожен мікрорайон буде індивідуальний і за структурою забудови відповідатиме  потребам  міста. Аби зацікавити будівельні компанії  брати участь у програмі,  держава зобов’язується компенсувати відсотки по кредитах при купівлі технологій та будобладнання. Крім того,  державний коштом  прокладатимуться  комунальні мережі . Віце-прем’єр-міністр повідомив – реалізація програми у містах – мільйонниках стартує навесні 2013-го року . Вже  наступного року зведуть 10 тис. квартир , в перспективі –  по  50-100 тис. щороку.  Борис Колесніков нагадав –  мільйон українців і досі живуть у комуналках та потребують поліпшення житлових умов.