Жителів Харківщини повідомили про небезпеку холєри

Харків’ян попереджають про холеру. Під час планового дослідження води у річці Інгул, що у Миколаєві, виявили збудники холери. Випадків захворювання на холеру нині не зафіксовано, – про це повідомляє харківській обласний лабораторний центр.

холера

Холера – це гостра діарейна інфекція, яка без належного лікування може призвести до смерті. Холера передається фекально-оральним шляхом, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Інкубаційний період триває від кількох годин до п’яти днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі. При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна.

При перших симптомах слід негайно звертатись до лікаря. Аби уникнути захворювання, медики радять не купатись та не ловити рибу у річках Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузькому лимані. Не купувати продукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі. Також – дотримуватись особистої гігієни, ретельно мити руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету. Використовувати чисту воду. Мити овочі і фрукти перед вживанням. Ретельно готувати їжу.