Згадали тих, хто ціною власного життя наблизив мир

Прагнути миру і пам’ятати. 8-го травня на Меморіалі Слави в Харкові відбулося покладання квітів з нагоди Дня пам’яті та примирення. Ушанувати пам’ять загиблих під час II Світової війни прийшли ветерани, учасники АТО, волонтери, представники громадських організацій та влади. Всього кілька сотень людей.

мемориал

8-ме травня 1945-го – це був сонячний день, – згадує ветеран II Cвітової війни Яків Шифрін/. Зустрів його в Румунії, був командиром батареї. Відзначення Дня пам’яті та примирення напередодні Дня перемоги, необхідне перш за все, аби ще раз згадати жертв II Світової, загальне число яких перевищує 50 млн. людей, – каже ветеран.

Яків Шифрін, ветеран II Світової війни

Но надо помнить, что наверняка большая половина этих жертв- свыше 30 млн.- легла на наш народ, нашу Родину. Поэтому, конечно, прежде всего это День памяти, тех людей, которые не дожили до этого светлого дня. Но благодаря им мы сегодня живем нормальной, полноценной жизнью.

День примирення дуже потрібний народам, які постраждали внаслідок війни та окупації, – певна харків’янка Наталія Шаповалова. Мовляв, на Харківщині у кожній родині живе і досі пма’ять про ту дорогу ціну, яку заплатив український народ за право жити вільно. Пані Наталія згадує батька, який прийшов із війни контужений та поранений.

Наталія Шаповалова, харків’янка

Війна не повинна бути на нашій землі. Ні сьогодні, ні ті, що зараз воюють. Захищати свою землю треба. Ми її нікому не віддамо, нашу Україну, вона наша. Ми будемо тут жити вічно, як наша діди, прадіди.

Українці – одна із націй, яка найбільше постраждала під час II Cвітовой війни, – говорить письменник та дослідник причин початку першої та другої світових війн Олександр Борисенко. Мовляв, заохочуючи партизанську війну із німецькими окупантами, Сталін наражав на смертельну небезпеку сотні тисяч мирних людей. До того ж у День пам’яті та примирення, на його переконання, слід згадати жертви й серед тих українців, які мешкали поза Україною, а також тих, хто воював в Українській повстанській армії.

Олександр Борисенко, письменник, дослідник причин початку I та II Світових війн

Це і є, власне, підсумок. Тому, що державність Україна не отримала, а єдина сила, яка боролася за державність- це УПА- зазнала поразки. Це велика трагедія, тож я вважаю, що святкувати нічого.

Героїзм українського воїна має об’єднати нас, історія не повинна роз’єднувати, – наголошує керівництво області.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Сьогодні символічно о 23-й годині буде запалено Свічку пам’яті в знак солідарності з усією Європою. На честь загиблих, кого немає разом з нами.

Для підтримки ветеранів запроваджено обласну програму, за якою до травневих свят учасники війни отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 1,5 тис.грн, – повідомляють в обладміністрації. Але не забувати треба і тих, хто демобілізувався із зони нинішніх бойових дій, – наголошують волонтери- учасники акції.

Ольга Нотик, співкоординатор ВО “Південний пост”

До нас, незважаючі на всі наші спілки ветеранів,  може, вони їх не знають, а про нас знають- дуже багато хлопців приходить з різними питаннями. Юридична допомога, психологічна допомога, житло, працевлаштування- все, що завгодно. Тобто, якусь інформацію ми розповідаємо, но цими хлопцями треба займатися.

І це, – певні волонтери, – буде найкращим ушануванням всіх поколінь, які боролися за свободу України.