“Земля Ізраїлю” – у художньому музеї розпочався виставковий проект до 173-ї річниці народження Іллі Рєпіна

Пам’ятки Ієрусаліму, архітектура  Ізраїлю та мандрівка Рєпіна на палестинську землю – у харківському художньому музеї відкрилась експозиція ізраїльських митців, присвячена 173-й річниці Іллі Рєпіна. На виставці побував Мілен Мода.

изр

«Землі Ізраїлю та Ілля Репін” — під такою назвою у художньому музеї міста відкрилась експозиція, присвячена 173-й річниця з народження видатного художника, уроженця слобожаскього краю — Іллі Єфимовича Репіна. Цей захід проходить у Харкові в рамках міжнародного культурного проекту між Україною та Ізраїлем, зазначили організатори

 

На експозиції представлено майже три десятки картин від іменитими ізраїльських митців, вихідців республік колишнього Радянського Союзу – України, Росії, Білорусії та інших країн. На полотнах художники відобразили релігійні та історичні особливості Ізраїльскої держави, архітектуру та мальовничі пейзажи цієї країни, а також православні храми та інші визначні пам`ятки Ієрусаліму. Чимало творів, на проекті, присвячені подорожі Репіна на палістинську землю. Там іменитий живописець побував наприкінці XIX ст. У складі групи поломників Репін відвідував святі місця, де колись ходив і проповідував Христос.

Галина Подольська, член спілки професійних художників Ізраілю, координатор експозиції

Она называется Репин в Гефсиманском саду — это место страстей господних. То есть, это самый драматический момент, когда ученик предал учителя. Скажем так, считают верующие, что есть в этом саду те оливы, среди которых бродил Христос.

Цю картину створив відомий ізраільський живописець, історик та філософ — Аркадій Острицький, родом з Молдавії.
Галина Подольська, член спілки професійних художників Ізраілю, координатор експозиції

Что касается портрета Репина, он изображен здесь приблизительно по портретам того времени, в том возрасте, в котором он реально находился.

Родзинкою експозиції став живописний твір іншого ізраільського художника, уроженця Харкова, Віктора Бріндича. Картина експонувалася на кількох міжнародних конкурсах, утому числі в Росії та Японії. Тут автор намалював Репіна та його близьких біля храму Труни Господньої в Ієрусалімі.
Галина Подольська, член спілки професійних художників Ізраілю, координатор експозиції

Это храм Гроба Господнего. Обратите внимание, это его дочь, на руках которой он умер. Это знаменитый портрет украинки. Если говорим о запорожцах и Драгомирове, это его дочь красавица Драгомирова.

Окрім живописних творів, відвідувачі музею зможуть роздивитися уривки тексту з листів Репіна, написані художником під час подорожі по святій землі. Триватиме виставка «Землі Ізраілю та Ілля Репін” до 4-го вересня. Після завершення експозиції усі картини ізраільських майстрів залишатимуться у фонді Харківського художнього музею.

Мілен Мода